Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Samuel 2018

TalianskoRebrik

Nebo na Zemi JesenLektor neformálneho vzdelávania v práci s mládežou

22.10.2018 9:00 - 25.10.2018 16:30

Miesto konania: Oravské centrum mládeže, Ústie nad Priehradou, Trstená, Oravské centrum mládeže

Program je akreditovaný Ministerstvom školstva, vedy , výskumu a športu SR.Rozvíjaj svoje lektorské zručnosti, pripravuj a realizuj vzdelávacie aktivity tak, aby prinášali maximálne výsledky. Posuň semináre a workshopy, ktoré pripravuješ pre mladých, o VIAC levelov vyššie vďaka veľmi intenzívnemu a praktickému programu „Lektor neformálneho vzdelávania v práci s 
mládežou.“


Čaká Ťa program, ktorého kvalitu garantuje:Tomáš Pešek
–skúsený lektor s mnohoročnou praxou v oblasti práce s mládežou na národnej i medzinárodnej úrovni. Takmer dve dekády sa venuje mladým ľuďom a tým, ktorí s nim pracujú. Verí v potenciál mladých ľudí a hľadá rôzne spôsoby a formy, ako sa dá tento potenciál rozvíjať. Od zážitkových programov, kde pracuje priamo s mladými ľuďmi v organizáciách, cez kurzy pre pracovníkov s mládežou, až po individuálny či tímový koučing. Pôsobí ako lektor vo viacerých programoch (napr. Sokratov inštitútči Butterfly effect), a venuje sa aj inováciám v práci s mládežou a aktuálnym trendom medzi mladou generáciou. Najintenzívnejšie spolupracuje s organizáciami YouthWatch, PLUSKO, Prázdninová škola Lipnice, Trendwolves. Od septembra intenzívne spolupracuje aj s firmou Microsoft, pre ktorú školí učiteľov, ako efektívne a zaujímavo využívať technológie vo vyučovaní.


Podrobnejšie informácie o programe nájdešTU.Prihlásiť sa môžeš TU. 


 

Aké sú skúsenosti absolventov programu?

 

Toto vzdelávanie viedli kvalitní lektori, ktorí sa každému účastníkovi snažili odovzdať čo najviac zo svojich skúseností na základe jeho osobitých potrieb. Každí z nás prišiel s inými vedomosťami, skúsenosťami a aj napriek tomuto faktu dokázali školenie postaviť tak, aby bolo atraktívne pre každého. Mne osobne toto vzdelávanie "zaplátalo medzery" ktoré som mala v „neformálku“. Veciam sme sa venovali dostatočne do hĺbky, mali sme šancu precvičiť si metódy a techniky. Najväčším prínosom pre mňa bola druhá fáza školenia, kde sme nadobudnuté poznatky aplikovali do praxe v našich vlastných výstupoch. Kvalitná spätná väzba ma posunula zas o level vyššie a ja sa cítim ako plnohodnotný lektor. Ďakujem :) (Alžbeta)


Čas strávený na školení mi pomohol uvedomiť si, aký veľký význam má neformálne vzdelávanie v súčasnosti, a aká je jeho pridaná hodnota oproti štandardnému vzdelávaniu na našich školách. Naučil som sa, ako správne definovať cieľ, ktorý chcem s účastníkmi môjho kurzu dosiahnuť. Tiež som sa naučil podľa akých kritérií následne nastaviť jeho štruktúru, tak aby bol zaujímavý a atraktívny pre čo najviac účastníkov.Ďakujem za možnosť zúčastniť sa a pozývam všetkých, ktorí sú alebo chcú sa stať lektormi, je to jedinečná príležitosť ako sa to začať učiť. (Marcel)

Lektor neformálneho vzdelávania v práci s mládežou

Organizátor: V.I.A.C. - Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže, www

Akciu pridal/a: Bernadeta Zacherová, 15.9.2018 21:14

KomentárePracujem ... Pracujem ...