Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Svata ikona

Taliansko

Kurz Samuel 2019

EK 2019

Seminar o. Maretta Zbav nas zleho III 2019

BOH a TY – 29. 3DA, 14.-16. 12.

14.12.2018 16:00 - 16.12.2018 16:30

Miesto konania: Bratislava, UPeCe

Nikto z nás veriacich vo svojom vnútri nepochybuje o tom, že pravé bohatstvo nadobúdame, až keď vzťah medzi Bohom a nami má skutočne svoju hĺbku. O dôvere v Pána by sme dokázali písať eseje. Máme naštudované ako viera v Boha menila životy ľudí vo Svätom písme. No, aj napriek citátom, ktoré dennodenne čítame, omšiam, ktoré prežívame, stále máme pocit, že nám niečo chýba.  Čo ak sme svoju nádobu života naplnili po okraj niečím, alebo niekým iným a pre nášho milujúceho Otca už neostáva miesto, aby nás mohol urobil šťastnými? Nevešajme hlavu, ale objavme bohatstvo nášho vzťahu s Ním. Potom budeme dokonale šťastní a presvedčení, že náš život má veľký zmysel.

 

Pápež František v knihe Radosť Evanjelia píše:

Radosť sa prispôsobuje a premieňa, ale vždy zostáva prítomná – aspoň ako lúč svetla, ktorý sa rodí z vnútornej istoty, že sme nekonečne nadovšetko milovaní. Pokušenie sa často prejavuje vo výhovorkách a sťažnostiach, akoby na to, aby sme sa dokázali radovať, musel byť splnený nekonečný zoznam podmienok. Môžem povedať, že tie najkrajšie a najspontánnejšie radosti, ktoré som počas svojho života zažil, boli radosti veľmi chudobných ľudí, ktorí toho mali naozaj veľmi málo. Pamätám si tiež opravdivú radosť tých, ktorí si aj uprostred náročných pracovných povinností dokázali zachovať veriace, štedré a jednoduché srdce.

Objavme znovu a posilnime horlivosť, sladkú a potešiteľnú radosť z evanjelizácie, a to aj vtedy, keď treba siať pomedzi slzy.
Nech dnešný svet počuje radostnú zvesť – po ktorej s úzkosťou i nádejou túži – nie od smutných, malomyseľných, netrpezlivých alebo bojazlivých hlásateľov evanjelia, ale od takých, ktorých život žiari horlivosťou. Od takých, ktorí už sami zakúsili Kristovu radosť.“

A v tom sme skutočne BOHATÍ!!!

Viac info a prihlasovanie tu.


BOH a TY – 29. 3DA, 14.-16. 12.

Organizátor: Univerzitné pastoračné centrum sv. Jozefa Freinademetza, 02 / 65 41 22 36, www

Akciu pridal/a: Bernadeta Zacherová, 26.11.2018 22:20

KomentárePracujem ... Pracujem ...