Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Miriam

Elias Vella Ruzomberok

Bezhranicna Medzugorie

TalianskoZa jazerom 2019

Kana 2019

Deviatnik k donovi Boscovi

22.01.2018 16:00 - 30.01.2018 23:59

Miesto konania: Slovensko, celé

Tieto zamyslenia počas deviatich dní pred sviatkom dona Bosca (od pondelka 22.1. do utorka 30.1.) chcú byť priestorom pre pokojnú modlitbu a uvažovanie. Veľa zamyslení už bolo pripravených o donovi Boscovi, tieto sa chcú zamerať na jeho spiritualitu, na jeho vnímanie Boha, jeho vieru. Dovoľme donovi Boscovi dotknúť sa nášho srdca.

Predsavzatie
Pred vstupom do seminára v októbri 1835 si don Bosco dáva predsavzatia. Jedno z nich je: „Každý deň poviem nejakú dobrú myšlienku a budem kamarátom, priateľom a príbuzným rozprávať nejaký príbeh, ktorý povzbudzuje k dobrému. Ak sa s nikým nestretnem, poviem to aspoň svojej matke“ (MO 89). Skúsme počas týchto dní byť spojení s donom Boscom aj tým, že sa budeme snažiť počas dňa povedať niekomu niečo pekné.

Myšlienka
Odvahu, odvahu, vždy odvahu. Nikdy sa neunavme v konaní dobra, Boh bude s nami. Pamätajte, že slávenie sviatkov prináša Božie požehnanie pre všetky starosti dňa. V dobe, v ktorej žijeme, je treba veľa skromnosti a čistoty. (Don Bosco)

1. deň: Obraz o Bohu
2. deň: Zmysel pre Boha
3. deň: Skúsenosť s Bohom, tešiť sa z Božej dobroty
4. deň: Askéza každodenného hrdinstva
5. deň: Rodinnosť
6. deň: Priateľstvo
7. deň: Mária
8. deň: Spiritualita – mystika milosti jednoty
9. deň: Rozhodnutie

Deviatnik k donovi Boscovi

Akciu pridal/a: Bernadeta Zacherová, 22.1.2018 14:22

KomentárePracujem ... Pracujem ...


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/data/www/www.vyveska.sk/_admin/session) in Unknown on line 0