Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Katrande 2019TalianskoIkony 2019

Put TV Lux 2019

Kana 2019

Koncert Gianluca Libertucci organista Baziliky svätého Petra vo Vatikáne

03.12.2018 18:00-19:05 Pondelok

Miesto konania: Bratislava, Kostol Zvestovania Pána, Františkáni

Do Bratislavy pricestuje organista Baziliky svätého Petra vo Vatikáne Gianluca Libertucci. Vystúpi na koncerte “Dives in Misericordia”, ktorý sa uskutoční v pondelok 3. decembra 2018 vo Františkánskom kostole. Vstup na organový koncert je voľný. Podujatie sa koná pod záštitou veľvyslanca Talianskej republiky na Slovensku Gabriele Meucciho. Na koncert pozývajú Taliansky kultúrny inštitút v Bratislave s Rehoľou menších bratov Františkánov.

Libertucci prichádza do hlavného mesta Slovenska po prvýkrát, po absolvovaní vystúpení v mnohých krajinách sveta, v rámci významných organových festivalov. Program koncertu bude zahŕňať repertoár od klasických diel veľkých skladateľov ako Georg Friedrich Händel, Felix Mendelssohn-Bartholdy, César Franck, Théodore Dubois či Léon Boëlmann po skladby autorov, ktorý sú nám štýlovo bližší, ako Flor Peeters, považovaný za najlepšieho improvizátora sakrálnej organovej hudby 20. storočia, alebo kardinál Domenico Bartolucci, skladateľ a majster Pápežského zboru Cappella Sistina.

Ako organista Baziliky svätého Petra vo Vatikáne mal G. Libertucci to privilégium, pravidelne koncertovať v prítomnosti pápeža Jána Pavla II., Benedikta XVI. a Františka. Viedol reštaurátorské práce všetkých organov Baziliky svätého Petra. V roku 1993 hral na organe počas zádušnej omše slúženej za veľkého režiséra Federica Felliniho.

Vstup na organový koncert je voľný.

 

Dĺžka koncertu: 65 minút

Program: Georg Friedrich Händel, César Franck, Felix Mendelssohn-Bartholdy, Théodore Dubois, Léon Boëlmann, Card. Domenico Bartolucci, Niccolò Moretti a ďalší

Koncert Gianluca Libertucci organista Baziliky svätého Petra vo Vatikáne

Organizátor: Rehoľa menších bratov (františkáni), www

Akciu pridal/a: Marco Gerbi, 11.10.2018 15:10

KomentárePracujem ... Pracujem ...