Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

CW Time Management

Pobyt

Pisanie ikon

Koronakríza ako výzva (online prednáška s diskusiou)

17.04.2021 17:00-20:00 Sobota

Miesto konania: online, Slovensko, Online

Vo svete už viac ako rok zúri pandémia nového koronavírusu. Snáď neexistuje človek, ktorého by táto situácia bytostne nezasiahla. Denne sme konfrontovaní s ľudskou bolesťou, akú sme doposiaľ nepoznali.

Na Slovensku za uplynulý rok zomrelo najviac ľudí od druhej svetovej vojny. Niekto sa spamätáva zo straty blízkeho človeka, u iného vlastné ochorenie zanechalo trvalé následky na tele či na duši. Ďalší bojujú so zhoršenou ekonomickou situáciou. Mnohí trpia v dôsledku izolácie. Kostoly zívajú prázdnotou a ľudia zrazu nemajú prístup k sviatostiam. Nemôžeme sa stretnúť so svojimi drahými a objať ich. Návšteva starých a chorých sa stala „zakázaným“ skutkom milosrdenstva. Dokonca i umieranie a rozlúčka so zosnulým sú iné.

Psychológovia hlásia alarmujúci nárast psychických ťažkostí u ľudí čo prekonali COVID, pozostalých, ale aj tých, ktorí trpia v dôsledku samoty a neistoty. Svetlo na konci tunela sa zdá byť príliš slabé.

Ako prežiť toto náročné obdobie? Čo robiť, ak sa cítim na dne svojich síl? Ako možno pomôcť svojim blízkym? A ako sa vyrovnať s bolestivými stratami? Tieto a ďalšie otázky budú predmetom prednášky s besedou.

Viac informácií tu.

Koronakríza ako výzva (online prednáška s diskusiou)

Organizátor: Misionári Najsvätejšieho Srdca Ježišovho, www

Akciu pridal/a: Bernadeta Zacherová, 30.3.2021 09:49

KomentárePracujem ... Pracujem ...