Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Svata ikona

Taliansko

Kurz Samuel 2019

EK 2019

Seminar o. Maretta Zbav nas zleho III 2019

Kresťan na vidieku / Zdravý vidiek - seminár pre aktívnych kresťanov na vidieku

30.11.2018 15:00 - 01.12.2018 14:30

Miesto konania: Kúpele, Červený kláštor, Červený Kláštor 147

.: Pre koho je seminár určený?
Seminár je určený pre aktívnych ľudí, ktorí sa majú záujem angažovať pri rozvoji vidieka na Slovensku. Veríme, že kresťania sú môžu byť hybnou silou pri riešení mnohých aktuálnych problémov, ako ich opisuje Svätý Otec František v encyklike LAUDATO SI’Sme presvedčení, že vidiecky životný štýl je dobrým riešením pre rodinný život, podporuje solidaritu medzi generáciami, dáva priestor na budovanie vzťahov, neúmerne nezaťažuje životné prostredie  a predstavuje alternatívu globalizovanej a individualistickej spoločnosti.

.: Cieľ seminára
Cieľom je vytvoriť sieť aktívnych a angažovaných ľudí, ktorým chceme poskytnúť priestor pre efektívne pomenovanie hlavných problémov pri rozvoji vidieka a zdieľať inovatívne myšlienky a návrhy, ktoré by mohli zmeniť prístup k tejto téme.

Fórum kresťanských inštitúcií ako významný partner organizácii na Slovensku aj v Európe v rôznych oblastiach chce napomôcť pri presadzovaní zmysluplných riešení na národnej úrovni. Myšlienky a návrhy by mali reflektovať tematiku rozvoja vidieka, snahy o udržanie rázu tradičnej vidieckej krajiny, zachovanie prírodných a kultúrnych hodnôt, zvyšovanie zamestnanosti na vidieku prostredníctvom tradičných poľnohospodárskych činností a tiež snahy o udržanie (motivovanie) mladých ľudí na vidieku pomocou rôznych sociálnych opatrení či už v rodinnom hospodárstve, lesníctve alebo v rozvoji tradičných remesiel a služieb v okrajových odvetviach.  

.: PRIHLASOVACÍ FORMULÁR (prihlasovanie do 20. novembra, kapacita seminára je obmedzená)

.: Program seminára 
Program začína v piatok 30. novembra o 15.00 a končí 1. decembra po obede. Náklady spojené s ubytovaním a stravou hradí organizátor. Účastnícky poplatok je 10 Euro pre ubytovaných a 5 Euro pre neubytovaných a hradí sa po potvrdení registrácie. Otázka a podnety je možné adresovať emailom na info@fki.sk alebo telefonicky na 0903 709 730.

Záštitu nad podujatím Kresťan na vidieku – Zdravý vidiek prebral špišský biskup Štefan Sečka a tiež predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský.

Kresťan na vidieku / Zdravý vidiek - seminár pre aktívnych kresťanov na vidieku

Organizátor: Fórum kresťanských inštitúcií, www

Príloha: krestan-na-vidieku-zdravy-vidiek-seminar-pre-aktivnych-krestanov-na-vidieku.pdf (436,19 kB)

Akciu pridal/a: Tomas Kuzar, 1.11.2018 16:52

KomentárePracujem ... Pracujem ...