Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

CW Time Management

Pobyt

Pisanie ikon

Národný týždeň charity

30.05.2020 9:00 - 05.06.2020 23:59

Miesto konania: Slovensko, celé

Vlna solidarity počas pandémie ukázala, že ľudia sa dokážu spojiť a vzájomne si pomáhať. Pomoc sa stala prirodzenou súčasťou prekonávania ťažkého obdobia a viditeľnou súčasťou nášho sveta. Všetci sme chceli nejako prispieť a o svoj čin sa podeliť. Viac sme sa zaujímali o trpiacich, sociálne slabých a seniorov.

Teraz, keď sa svet pomaly navracia do starých koľají, záleží nám na tom, aby sme uprostred vlastných problémov nezabudli na núdznych, ani na radosť z ľudskej spolupatričnosti. Charita v zmysle nezištnej pomoci prestala byť chápaná ako niečoho cudzie a marginálne či výnimočne príležitostné. A práve tomu chceme venovať posolstvo tohtoročného podujatia. Nech nás povzbudzuje k tomu, aby sme si naďalej preukazovali spolupatričnosť a spoznávali ju aj v bežných skutkoch pomoci, ktoré denne konáme.

Národný týždeň charity = Týždeň dobrých skutkov

Všetci sme, či môžeme byť súčasťou charity, stačí mať tomu otvorené srdce. Vďaka heslu kampane #SrdcomChariťák sa môžete zapojiť aj vy a vlastným činom podporiť pomoc núdznym. Spoločne nedovolíme, aby dobré skutky utíchli.

 

Viac info nájdete tu.

Národný týždeň charity

Organizátor: Slovenská katolícka charita, www

Akciu pridal/a: Bernadeta Zacherová, 29.5.2020 11:21

KomentárePracujem ... Pracujem ...