Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Katrande 2019TalianskoIkony 2019

Put TV Lux 2019

Kana 2019

Nový dokumentárny film KAPELA (distribučná premiéra)

24.10.2018 19:30-21:00 Streda

Miesto konania: Bratislava, kino Lumiere

Kapela / The Band je voľné pokračovanie divácky úspešného kinematografického dokumentu Všetky moje deti / All My Children. Režisér vo filme Kapela sleduje ďalšie osudy svojich rómskych hrdinov. Organizačne veľmi šikovný a remeselne nadaný Stano Čonka s pomocou farára M. Kuffu ešte nedávno pomáhal stavať v osade jednoduché murované domčeky. Teraz je manažérom novovznikajúcej kapely a snaží sa zo všetkých síl, aby „jeho chlapci sa presadili na veľkom pódiu“ a ukázali svoj talent.

Režisér rozpráva krehký príbeh outsiderov, ktorí majú veľký talent a veľký sen – v priebehu nakrúcania filmu vzniká kapela Gypsy Band Lomnické Čháve, ktoré sa v polorozpadnutej dodávke vydáva na cestu Slovenskom od Košíc do Bratislavy až na prestížny hudobný festival Pohoda v Trenčíne. Kreatívny kinematografický dokument KAPELA zobrazuje zrod kapely v ťažkých sociálnych podmienkach rómskej osady na východnom Slovensku. Vysnívaná cesta za úspechom je silným, inšpiratívnym príbehom túžby a nádeje, plným emócií, rómskej hudby a láskavého humoru.

Distribučná premiéra nového dokumentárneho filmu KAPELA sa uskutoční vo štvrtok 24. októbra o 19.30 v kine Lumiére v Bratislave. 

Viac informácií o filme KAPELA: kapela.mediafilm.sk

Nový dokumentárny film KAPELA (distribučná premiéra)

Akciu pridal/a: Tomas Kuzar, 14.10.2018 09:06

KomentárePracujem ... Pracujem ...