Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Katrande 2019TalianskoIkony 2019

Put TV Lux 2019

Kana 2019

Poklad máme v hlinených nádobách – 28. 3DA

09.03.2018 17:00 - 11.03.2018 13:30

Miesto konania: Bratislava, UPC, Mlynská dolina

Nikto z nás nemusí pochybovať, že nás Boh volá svojimi deťmi. Boli sme stvorení na „Boží obraz“, pretože nás nekonečne miloval skôr, ako stvoril čokoľvek iné. Už od počiatku sme boli v jeho plánoch. Avšak keď hľadíme na svoje životy, niekedy sa nám môže zdať, že Božia logika s nami je celkom nelogická.  On na chudobných hľadí ako na bohatých, na plačúcich ako na tých, ktorí budú potešení, a kde vládne sila, tam musí byť prítomná aj krehkosť.

Pôstne obdobie sme začali slovami: „Prach si a na prach sa obrátiš.“ To je trošku iné stvorenie ako stvorenie na „Boží obraz“. Omnoho ťažšie sa to nielen počúva, ale aj žije. Sami ste určite zažili chvíle, kedy ste do svojej práce vložili všetku energiu, čas a napriek tomu prišiel neúspechprehra. Vtedy sa len ťažko verí, že Boh to takto chcel. No nezabúdajme, že nielen my, ale aj On spoznal svoju slabosť visiac na kríži. Ten krutý príbeh každý z nás pozná, ako sa nevinný stal vinným, ako sa láska stala hriechom kvôli nám. No Boh paradoxu nedopustil, aby krehkosť zostala v príbehu osamelá. Prichádza Božia moc, ktorá všetko mení a dopĺňa, aby sa Ježiš nakoniec stal víťazom. Boh chce doplniť aj Teba. Tvoju jednoduchosť svojou Božou všemohúcnosťou a Tvoju krehkosť svojou Božou mocou a milosťou.

Neboj sa objaviť svoju krehkosť, lebo len v nej nájdeš svoju silu.

 

„Zomrel na kríži v slabosti, ale z Božej moci je živý. Aj my sme slabí, ale pre vás budeme spoločne s ním žiť z moci Božej.“ (2 Kor 13,4).

 

Viac info nájdete tu.

 

Poklad máme v hlinených nádobách – 28. 3DA

Organizátor: Univerzitné pastoračné centrum sv. Jozefa Freinademetza, 02 / 65 41 22 36, www

Akciu pridal/a: Bernadeta Zacherová, 20.2.2018 20:26

KomentárePracujem ... Pracujem ...