Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Pisanie ikon

Pobyt

Kana 2021

Púť k sv. Cyrilovi a Metodovi v Blatnohrade-Zalavár (Maďarsko)

22.06.2019 10:00-15:00 Sobota

Miesto konania: Blatné, Blatnohrad-Zalavár, Maďarsko

Ordinariát  ozbrojených síl a Ozbrojených zborov Slovenskej republiky v spolupráci s Vojenským ordinariátom Maďarskej republiky Vás pozýva 22. júna 2019 na spoločnú púť do Blatnohradu – Zalaváru  pri príležitosti 1150. výročia smrti sv. Cyrila, menovania sv. Metoda pre Panóniu a Veľkú Moravu a kňazského svätenia sv. Gorazda.

Predstavte si, prosím, staroslávny Nitriansky hrad a Zobor, nedobytnú pevnosť Rasticovu - Devín, baziliku na Bratislavskom hrade...

Až v Blatnohrade človek v plnej miere môže pochopiť, v čom spočívala štátnická múdrosť a veľkosť Rastislavova. Tu u Pribinovho syna Koceľa sa zastavili svätí solúnski bratia Konštantín a Metod na svojej púti do Večného Mesta a práve tu sa našla na črepe hlaholika.

Staroslovenčina ako štvrtý liturgický jazyk, Božie požehnanie a genialita svätého Cyrila a svätého Metoda, spolupatrónov  Európy, položili základy slovenskej a slovanskej vzdelanosti.

Tu môže človek zažiť postať duchovnú a priniesť si ju domov. Blatnohrad patrí k posvätným miestam slovenského národa i všetkých slovanských národov.

Daniela Suchá, DEDIČSTVO OTCOV, o. z.

 

Púť k sv. Cyrilovi a Metodovi v Blatnohrade-Zalavár (Maďarsko)

Príloha: put-k-sv-cyrilovi-a-metodovi-v-blatnohrade.pdf (1,85 MB)

Akciu pridal/a: Bernadeta Vlckova, 1.6.2019 21:15

KomentárePracujem ... Pracujem ...