Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

ACN India

Ikony 2018

HKR Jun

Sunava 2018Tatry na dlani

Kana pre manzelov 2018Rok sv. Cyrila a Metoda na Slovensku

05.07.2012 0:00-23:59 Štvrtok

Miesto konania: Slovensko, všade

Slávnosťou sv. Cyrila a Metoda (5.7.2012) sa začína v Katolíckej cirkvi Jubilejný rok zasvätený solúnskym vierozvestom. V nedeľu 1. júla bol z tejto príležitosti čítaný pastiersky list. Slávenie 1150. výročia od príchodu sv. Cyrila a Metoda pripomenú na Slovensku viaceré podujatia. 

      Hlavné slávenie sa začne 5. júla v Nitre na sviatok vierozvestcov slávnostnou svätou omšou. Jubilejný rok sa ukončí 31. decembra 2013. 

      Otcovia biskupi odporúčajú, aby sa prvá nedeľa mesiaca, tam, kde to dovoľuje liturgický kalendár, počas Jubilejného roka používal formulár svätej omše k svätým solúnskym bratom.

Rada konferencie biskupov Slovenska pre vedu, vzdelanie a kultúru zverejnila logo venované Roku sv. Cyrila a Metoda na Slovensku. Znázorňuje dominanty z pôsobenia sv. Cyrila a Metoda na našom území: „Dvojkríž ako ich symbol a knihu, pretože vieme, čo nám priniesli – Sväté písmo a slovanskú abecedu, kultúru a liturgiu,” povedal TK KBS Mons. František Rábek, predseda Rady KBS pre vedu, vzdelanie a kultúru. Na dvoch listoch otvorenej knihy sú veľké písmená C a M, ktoré pripomínajú osoby sv. Cyrila a Metoda. Ďalej sú tam dva roky – 863 pripomína rok ich príchodu a 2013 pripomína 1150. výročie od ich príchodu. Pod logom je nápis “1150. VÝROČIE PRÍCHODU SVATÝCH CYRILA A METODA."

Súvisiace podujatia:

Púť v Terchovej Cyrilo-metodské slávnosti Deň otvorených dverí na Katarínke

Materiály na stiahnutie

::Inštrumentálna verzia hymny:: 
::Verzia hymny s hovoreným slovom 1:: 
::Verzia hymny s hovoreným slovom 2:: 
::Logo Roku sv. Cyrila a Metoda::

::Banner 468x60:: | ::Banner 120x60::

::Pastiersky list biskupov Slovenska - Rok sv. Cyrila a Metoda::


Rok sv. Cyrila a Metoda na Slovensku

Akciu pridal/a: Miriam Kuzárová, 4.7.2012 18:18

KomentárePracujem ... Pracujem ...