Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

ACN India

Ikony 2018

HKR Jun

Sunava 2018Tatry na dlani

Kana pre manzelov 2018Slovo o viere - liturgia sv. omše

24.02.2017 18:00-20:30 Piatok

Miesto konania: Rusovce, kostol a Pastoračné centrum sv. Márie Magdalény, Bratislava, Gerulatská 63, Bratislava-Rusovce

Na svätej omši sa zúčastňujeme spravidla vždy v nedeľu a vo sviatok, mnohí prichádzajú do kostola aj cez bežný deň. Vieme ako samozrejmosť, čím svätá omša začína alebo končí, čo kedy odpovedať, kedy sedieť, stáť či kľačať. Máme pocit, že od prvej do poslednej chvíle vieme, čo sa deje a o čo ide. Ale predsa - sme si vo všetkom istí?
Vieme, z akých častí sa skladá bohoslužba slova a bohoslužba obety? Rozumieme podstate a poslaniu všetkých ich súčastí? Chápeme, prečo sa raz sedí, inokedy kľačí a prečo je potrebné aj stáť? Poznáme rozdiel medzi fériou, spomienkou, sviatkom a slávnosťou? Vieme, čo je pontifikálna svätá omša a aké má špecifiká? Sme si istí tým, kedy a čo v kostole počas svätej omše urobiť?
Iste si každý z nás v týchto otázkach nájde takú, kde si nie je úplne istý správnosťou svojej odpovede na ňu.
Preto k nám v rámci cyklu Slovo o viere príde v piatok, 24. februára o 18:00 hod. liturgista, známy kazateľ a činovník Spolku svätého Vojtecha d. p. ThLic. Daniel Dian a počas večera nám objasní nielen hore uvedené, ale aj mnohé ďalšie otázky a tak nás vovedie do hĺbky, zmyslu a významu liturgie.

 

Slovo o viere - liturgia sv. omše

Akciu pridal/a: Vladimír Heriban, 17.2.2017 15:36

KomentárePracujem ... Pracujem ...