Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

DR Sutaz

Pobyt

Zaex Krestanstvo

Kana 2021

SSV 2%

Stále dobrí

14.04.2019 16:00-17:30 Nedeľa

Miesto konania: Bratislava, Hviezdoslavovo nám., Radisson Blu Carlton Hotel

Nezisková organizácia STÁLE DOBRÍ pozýva Bratislavčanov v najlepšom veku na ďalší zo série zábavných večerov RADOSŤ BYŤ SENIOROM. V elegantnom prostredí hotela Carlton ich v nedeľu, 14. apríla o 16.00 hod., čaká program s atraktívnymi hosťami a užitočnými informáciami. Večer moderuje ambasádorka podujatia Iveta Malachovská.


Program otvorí prednáška MUDr. Viliama Dobiáša, dlhoročného prezidenta Slovenského Červeného kríža, uznávaného odborníka v oblasti medicíny a záchranárstva. Módna žurnalistka Dana Lapšanská sa podelí o rady ako jednoducho a s nápadom vytvoriť zo starého oblečenia nové módne a praktické kúsky. Nezostane však len pri slovách, predstaví aj originálnu kolekciu z prešitého oblečenia. Za ňou stojí štýlový second hand NOSENE, ktorý z predaja noseného oblečenia pomáha obetiam domáceho násilia. Čo s hodnotným starožitným predmetom, ktorý máte doma, alebo ako získať vysnívanú starožitnosť do svojej zbierky, poradí historik umenia Július Barczi. Porozpráva o aukciách umeleckých diel a starožitností a priblíži aj spoluprácu s filmármi pri historických produkciách.

 

Večer pre seniorov vyvrcholí talk show „Na slovíčko“. Na pár slov sa tento raz zastaví scenáristka, režisérka a spisovateľka Mariana Čengel-Solčanská, autorka aktuálneho knižného hitu Generál M. R. Štefánik, režisérka filmu Únos, či Legenda o Cypriánovi. Spoločnosť jej bude robiť hokejová legenda Jožko Golonka. „Večer ponúka príjemné ľudské prepojenia, zážitky, silné príbehy. Témy sme vyberali tak, aby zaujali a okrem zábavy priniesli aj využiteľné informácie,“ približuje koncept večera jeho autorka Soňa Deglovičová. 

 

Zábavný program RADOSŤ BYŤ SENIOROM šíri posolstvo organizátora, že hoci seniori nie sú najmladší, sú STÁLE DOBRÍ. Pre aktívnych seniorov pripravujú kultúrne, vzdelávacie a športové aktivity. Z bohatej ponuky si veľkú popularitu získala „Tančiareň“, či literárne a hudobné večery v Berlinke. Vyhľadávanými sú aj komentované prehliadky aktuálnych výstav v Slovenskej národnej galérii, prehliadky mesta s výkladom, ale aj poznávacie vychádzky do prírody a populárny nordic walking. V spolupráci s Domom Quo Vadis organizuje pravidelné prednášky lekárov a iných odborníkov na rôzne užitočné témy týkajúce sa seniorov. 

 

Petanque

každú stredu v týždni od 3.4.2019 – až do oznamu ukončenia

Stretnutie – Kuchajda, Nové Mesto

čas: 10.00 hod

 

Petanque je francúzska spoločenská hra pre dve 1-3 členné družstvá, ktoré sa snažia umiestniť gule čo najbližšie k cieľu, ktorý tvorí drevená gulička, tzv. prasiatko. Princíp hry je veľmi jednoduchý, ale dokonalé zvládnutie techniky a taktiky vyžaduje pravidelný tréning. Pridajte sa k STÁLE DOBRí- petangistom a príďte si zahrať, pravidelne každú stredu o 10:00 na Kuchajde pri Nákupnom centre Polus.

Stále dobrí

Akciu pridal/a: Bernadeta Vlckova, 25.3.2019 21:25

KomentárePracujem ... Pracujem ...