Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

CW Time Management

Pobyt

Pisanie ikon

Svätý Jozef a jeho svätá rodina

02.07.2021 19:00 - 04.07.2021 16:00

Miesto konania: Dubová (pri Modre) fara, Dubová (okres Pezinok), Podhorská 18

Kde: farnosť Dubová (pri Modre) 90090, ulica Podhorská 18.

Kedy: od piatka večera 2.7. 2021. (o 19:00) do nedele 4.7. (poobedia) a v pondelok 5.7. možnosť celodennej túry navrch Vysoká, hlavný program je v sobotu 3.7. Dá sa zúčastniť aj len na hlavnom programe.

Témy: Ako si sv. Jozef vyberá manželku a ako vstupuje do manželstva. Otvorenosť pre hľadanie Božieho plánu v manželstve. Príklad manželských vzťahov v živote sv. Jozefa a Panny Márie. Poslušnosť voči Božím zástupcom podľa príkladu sv. Jozefa a Panny Márie. Príklad skromnosti v rodinnom živote. Sv. Jozef ako ochranca svätej rodiny. Význam manuálnej práce v rodinnej výchove. Počúvanie Božieho hlasu. Rodina ako domáca Cirkev. Pomoc mladšej generácii naštartovať do života. Starostlivosť o rodičov, keď zostarnú.

Duchovnú obnovu vedie miestny kňaz PhLic. Mgr. Rastislav Zelenay, ktorý pracuje na metropolitnom tribunály ako obhajca manželského zväzku.

V piatok večer bude večera a po nej zoznámenie a krátka úvaha. V sobotu ráno 8:00 rozjímanie, potom úvahy a sv. omša, doobeda témy o sv. Jozefovi a o jeho svätej rodine. Dopoludnia sme v tichu a uvažujeme nad jednotlivými  úvahami. V sobotu popoludní je turistická vychádzka do karpatskej prírody spojená s ružencom. V podvečer diskusia. Potom nasleduje večera. Po nej rozhovory s kňazom a spoločenský večer spojený so spevom a hrami. V nedeľu ráno rozjímanie, sv. omša a úvaha. Po obede vychádzka spojená s ružencom.   Kto chce zostať v pondelok (štátny sviatok), môže sa zúčastniť sv. omše a po nej bude celodenná túra na vrch Vysoká. Program je určený pre slobodných (ženy a muži do 35 rokov). Ubytovanie je zadarmo a je priamo na Dubovej.  Možno dať dobrovoľný príspevok na stravu podľa svojich možností. Prihlásiť sa môžete do stredy večera 30.6, aby sme vedeli zabezpečiť stravu a to na t.č. 0908856059 alebo email: rastozelenay@grobnet.sk

Svätý Jozef a jeho svätá rodina

Akciu pridal/a: Rastislav Zelenay, 20.6.2021 17:41

KomentárePracujem ... Pracujem ...