Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Bezhranicna Silvester

Svata ikona

Taliansko

Priatelia svatej Veroniky Giuliani DecemberSvätý Otec vyhlásil na 7. september deň pôstu a modlitby za pokoj

07.09.2013 0:00-23:59 Sobota

Miesto konania: Slovensko, Vatikán

Vatikán, 1. septembra 2013 - V dnešnom poludňajšom príhovore na Námestí sv. Petra pápež František vyzval celý svet k vyvinutiu všetkého úsilia na ukončenie vojny v Sýrii a nastolenie pokoja. Ostro odsúdil použitie chemických zbraní a odmietol ďalšie použitie násilia: „K pokoju nikdy nevedie použitie násilia. Vojna vyvoláva vojnu, násilie vyvoláva násilie.“ Ako povedal, cesta k pokoju vedie cez svedomie jednotlivcov a vzájomný dialóg: „Nie kultúra stretu, nie kultúra konfliktu je tým, čo vytvára spolunažívanie v národoch a medzi národmi, ale kultúra stretnutia, kultúra dialógu: toto je jediná cesta k pokoju.“

Na najbližšiu sobotu 7. septembra Svätý Otec vyhlásil celosvetový deň pôstu a modlitby za pokoj v Sýrii, na Blízkom východe a na celom svete. K spoločnej modlitbe pozval aj bratské kresťanské spoločenstvá a príslušníkov iných náboženstiev i všetkých ľudí dobrej vôle. Na námestí sv. Petra sa 7. septembra, v predvečer sviatku Narodenia Panny Márie od 19. hod. do polnoci uskutoční modlitbové bdenie za pokoj pre Sýriu a celý svet. Svätý Otec vyzval miestne Cirkvi na celom svete, aby sa pripojili a zorganizovali vlastné modlitbové stretnutia.

PROGRAM modlitebnej vigílie v Ríme

 

Modlitbová vigília za pokoj v Sýrii, na Blízkom východe a na celom svete – v sobotu 7. septembra 2013 – sa na Námestí sv. Petra vo Vatikáne začne o 19.00 hod. Avšak už viac ako hodinu pred tým bude 50 kňazov v Berniniho kolonáde k dispozícii pre vysluhovanie sviatosti zmierenia, a to na žiadosť Svätého Otca, s odôvodnením, že pravý pokoj sa rodí v srdci zmierenom s Bohom a bratmi. Na pripomenutie významu vigílie bude pred jej začiatkom opäť prečítaný príhovor pápeža Františka, v ktorom v nedeľu 1. septembra 2013 pred modlitbou Anjel Pána oznámil tento svoj zámer. 

 

Prvá, mariánska časť modlitbového stretnutia sa začne liturgickým pozdravom pápeža, spevom Veni Creator a bude vzývaním Márie, Kráľovnej Pokoja, v predvečer sviatku jej narodenia. V procesii od obelisku pred priečelie Baziliky sv. Petra prinesú štyria príslušníci Švajčiarskej gardy a dve dievčatá ikonu „Salus Populi Romani“. Tajomstvá nasledujúcej modlitby posvätného ruženca budú uvedené biblickými čítaniami a poéziou sv. Terézie od Dieťaťa Ježiša. Jednotlivé desiatky modlitby ukončí invokácia „Kráľovná pokoja, oroduj za nás!“ Po modlitbe ruženca zhromaždenie zaspieva antifónu Salve Regina a prvú časť modlitbovej vigílie zavŕši spev loretánskych litánií.

Druhú časť vigílie, eucharistickú, uvedie Svätý Otec meditáciou. Adorácia pred Sviatosťou Oltárnou bude rozdelená na päť častí. Každá z nich bude okrem ticha na osobnú adoráciu zahŕňať biblické čítanie na tému pokoja, modlitbu niektorého z pápežov na tento úmysel, zvolania za pokoj s responzoriálnou odpoveďou zhromaždenia, spev a tzv. kadidlovú obetu, incenz. Do tohto liturgického úkonu bude zapojených päť dvojíc, zástupcov Sýrie, Egypta, Svätej zeme, USA a Ruska.

Po adorácii sa v rámci posvätných čítaní prečíta úryvok z Evanjelia podľa Jána (Jn 20, 19-29), ako sa Ježiš zjavuje učeníkom a dáva im moc odpúšťať hriechy. Celkom v závere vigílie udelí pápež František všetkým eucharistické požehnanie. 

Zdroj

 

Súvisiacie linky:

- Modlitbové stretnutie za pokoj v Sýrii s Mons. S. Zvolenským o 20:00 v Bratislave

- Modlitbové stretnutie za pokoj v Sýrii v Trnave, 7.9. o 18:00 v katedrálnom Chráme sv. Jána Krstiteľa v Trnave

- Pápežská rada pre rodinu pripravila inšpiratívne rady AKO VÝZVU SVÄTÉHO OTCA PREŽIŤ V RODINE! Čítajte viac TU. 

- K výzve Svätého Otca sa môžete pridať aj na Facebooku TU.

 - Priamy prenos zo sobotnej modlitbovej vigílie so Svätým Otcom z Námestia sv. Petra zaradí do svojho večerného programu od 19.00 do 23.00 hod. aj televízia LUX: http://www.tvlux.sk/nazivo/

Svätý Otec vyhlásil na 7. september deň pôstu a modlitby za pokoj

Akciu pridal/a: Miriam Kuzárová, 1.9.2013 20:51

KomentárePracujem ... Pracujem ...