Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Myrna 2019

Ikony 2019

Taliansko

Za jazerom 2019Koinonia Turice

Elias Vella Ruzomberok

Kana 2019

Trojkráľový koncert Art Music Orchestra

07.01.2018 16:00-17:30 Nedeľa

Miesto konania: Františkánsky kostol, Hlohovec, Františkánske nám. 15

ART MUSIC ORCHESTRA je umelecký kolektív mladých ľudí, ktorých spája nadšenie z muzicírovania v rozmanitých žánroch „živého orchestra“. Základný kameň pre vznik AMO položili v októbri 2008 tri hudobné zoskupenia, pôsobiace v obci Červeník – okres Hlohovec: ĽH Mladí Huslisti, Muzika Heskovci a tanečná kapela Milkivej. Impulzom pre stretnutie všetkých hudobníkov bola oslava 10. výročia založenia husľovej triedy Mgr. Kataríny Bielikovej v Červeníku.

Charakteristikou zvuku a nástrojovým obsadením nadväzuje na tanečné orchestre ako napr. TOČR, ktoré dnes poznáme už len z rozhlasových nahrávok.

Dominantnou črtou orchestra je žánrová všestrannosť. Vzrastajúce interpretačné nároky a vyššie ambície AMO si vyžiadali postupné rozširovanie obsadenia o ďalších hráčov v sláčikovej, dychovej, rytmickej či vokálnej sekcii.

V súčasnosti sa počet členov orchestra pohybuje okolo čísla 25 plus alternácie.

AMO sa vo svojom repertoári špecializuje na hudbu z filmov a muzikálov. Svoj repertoár si rozširuje ako sprievodné teleso slovenských spevákov. S Janou Kocianovou a kňazom Jánom Sucháňom účinkoval v hudobno-slovnom pásme „OTČE NÁŠ“. Koncertoval so Zdenom Sychrom, Norou Blahovou, úzko spolupracuje so sólistom opery SND Danielom Čapkovičom, sólistom opery Štátneho divadla v Košiciach Jaroslavom Dvorským, s herečkou a speváčkou Janou Hubinskou, s akordeonistom Michalom Červienkom a multiinštrumentalistom Robertom Puškárom. Vo svojej bohatej programovej ponuke má orchester aj vianočný repertoár.

Ako jediný orchester na Slovensku interpretuje skladby legendárnej speváčky Evy Kostolányiovej v samostatných tematických programoch. V roku 2015 realizuje program HOMMAGE á EVA KOSTOLÁNYIOVÁ ako spomienku na 40. výročie od smrti legendárnej speváčky a tanečnice. V programe spoluúčinkuje aj spevácky zbor LÚČNICA. AMO sa v roku 2010 zúčastnil medzinárodného festivalu hudby v belgickom meste TIELT.
Najnovším titulom je koncertné uvedenie hudby z prvého slovenského muzikálu Cyrano z predmestia po 40-tich rokoch. Ako hostia účinkujú sólisti divadla Nová Scéna, Janko Slezák a Mirka Partlová. Zborové party, spevácky zbor Lúčnica.

Art Music Orchestra ponúka kompletný dramaturgický a technický servis na reprezentačné plesy a firemné podujatia. Disponuje vlastnou zvukovou aj svetelnou technikou.

Umeleckým vedúcim orchestra je Mgr.art. Marek Bielik, ktorý pre orchester zaranžoval všetky doposiaľ hrané skladby. Koordinačným a produkčným partnerom AMO je Dolnopovažské združenie PRAMENE so sídlom v Červeníku.

Trojkráľový koncert Art Music Orchestra

Akciu pridal/a: Bernadeta Zacherová, 3.1.2018 11:28

KomentárePracujem ... Pracujem ...