Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Svata ikona

Taliansko

Kurz Samuel 2019

EK 2019

Seminar o. Maretta Zbav nas zleho III 2019

Trojkráľový sprievod

06.01.2019 14:30-16:30 Nedeľa

Miesto konania: Bratislava, Rybné námestie

Trojkráľový sprievod po prvýkrát v Bratislave

V mnohých hlavných mestách Európy sa na sviatok Zjavenia Pána (na Troch kráľov) usporadúva výpravný sprievod ulicami.
 

6. januára 2019 sa v duchu tejto vzácnej tradície uskutoční prvý trojkráľový sprievod aj ulicami Bratislavy, ktorý organizuje agentúra Istroproduction v spolupráci s Dobrou novinou a rehoľou bratov Františkánov.

 
Do sprievodu pozývame nielen koledníkov Dobrej noviny, ale aj širokú verejnosť, rodiny s deťmi a všetkých, ktorí chcú zažiť výnimočnú atmosféru v tento deň.

 
Mudrci z ďalekých končín budú reprezentovať príslušníkov troch generácií a troch národov. Sprevádzať ich budú bubeníci, gajdoši a koledníci. Cestu im ukážu malí hviezdonosci. V uličkách a na námestiach starého mesta Bratislavy sa znova rozohrá príbeh spred dvoch tisícročí.

 

Zraz bude v nedeľu 6. januára 2019 o 14.30 pri Trojičnom stĺpe na Rybnom námestí, odkiaľ ich budú prítomní diváci spolu so samotnými aktérmi sprievodu sprevádzať na ceste za hviezdou, na ktorej ich bude čakať množstvo prekvapení.

 

Praktické informácie

Ak máte záujem o aktívnu účasť v sprievode (zástavníci, hviezdonosci, zbrojnoši), napíšte nám, prosím, mail na miroslava.selecka@erko.sk. Vítané sú deti, mládež i dospelí (rodičia, animátori). Priestor pre dobrovoľníkov bude i pri organizačnej pomoci počas sprievodu.

Oblečením sa do doma zhotoveného kostýmu možno dať najavo sympatie a príslušnosť ku koledníckej akcii Dobrá novina. Nesením emblému/zástavy mestskej časti alebo obce možno vyjadriť hrdosť na svoje korene a spestriť sprievod. Nosenie symbolov politických strán a hnutí sa nepovoľuje. Prosíme, aby účastníci sprievodu nemali pri sebe zapnuté mobilné telefóny – rušilo by to ozvučenie.

Trojkráľový sprievod

Príloha: trojkralovy-sprievod.pdf (748,67 kB)

Akciu pridal/a: Stanislava Dragošeková, 4.1.2019 12:11

KomentárePracujem ... Pracujem ...