Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Katrande 2019TalianskoIkony 2019

Put TV Lux 2019

Kana 2019

Túra s vladykom

08.05.2018 9:00-16:00 Utorok

Miesto konania: Strihovce, Strihovce, Strihovce

Rada pre mládež Košickej eparchie a sobranecký protopresbyterát pozývajú mladých, rodiny a každého dobrodruha 8. mája na Túru s vladykom Milanom. Tentokrát poputujeme z Morského oka do filiálky prvej farnosti vladyku Milana Strihovce. Aj tento rok sú pripravené dve trasy:

1. trasa pre deti, resp. rodiny s deťmi povedie okolo Morského oka. Tu bude pre deti pripravený poznávací chodník o prírode Vihorlatských vrchov v podaní miestnych lesníkov, taktiež rôzne aktivity s animátormi a opekačka (z vlastných zásob) pri lesníckej chate. Následne na to sa deti presunú autobusmi do Strihoviec a tu ich budú čakať taktiež rôzne aktivity.

2. trasa, ktorá má približne 12 km povedie od Morského oka do Strihoviec. Trasa povedie cez lesnú asfaltovú cestu s miernym klesaním(stúpanie je iba od parkoviska k Morskému oku). Počas nej sa budeme modliť modlitbu ruženca.

Túra začne spoločne pre obe trasy modlitbou na parkovisku pri Morskom oku a bude aj spoločne ukončená v obci Strihovce pri Kultúrnom dome, kde nás bude čakať guľáš a občerstvenie, ktoré si pre nás pripravia lesníci tamojších lesov.

  Po spoločnom posedení  a vzájomných rozhovoroch bude na záver okolo 14:30 slávená sv. liturgia vladykom Milanom s rodákmi v miestnom chráme, na ktorú všetkých srdečne pozývame.   Program

9.00 Privítanie a Mariánsky moleben

9.15 Začiatok túry s 5 desiatkami ruženca

13.00 Guľáš, ktorý pripravia miestni lesníci v Strihovciach

14:30 sv. liturgia s vladykom Milanom

16.00 Predpokladaný návrat domov Túra s vladykom

Organizátor: AETÓS združenie gréckokatolíckej mládeže Košickej eparchie, www

Akciu pridal/a: Bernadeta Zacherová, 28.4.2018 21:30

KomentárePracujem ... Pracujem ...