Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Svata ikona

Taliansko

Kurz Samuel 2019

EK 2019

Seminar o. Maretta Zbav nas zleho III 2019

Večer so vzácnym proliferom: MÁRIA DEMETEROVÁ

06.02.2019 18:30-20:00 Streda

Miesto konania: Bratislava, Dom Quo Vadis, Hurbanovo nám. 1

Pozývame vás na prvú zo série diskusií so vzácnymi prolifermi, ktorí položili základy toho, na čom dnes staviame. Výťažok z príspevkov bude venovaný projektu ZACHRÁŇME ŽIVOTY, ktorý pomáha mamám v núdzi.

Mária Demeterová je absolventkou prírodovedeckej fakulty UK a filozofickej fakulty UK, odbor žurnalistika. Má viac ako 25-ročné skúsenosti v oblasti oblasti vzdelávania, mládeže, športu, rodinnej problematiky, sociálnej oblasti a bývania, seniorov a zdravotne postihnutých občanov, medziregionálnej spolupráce, ale aj knižnej kultúry a tvorby učebníc.


V rokoch 2002 – 2006 bola poslankyňou Národnej rady Slovenskej republiky, bola členkou Výboru pre sociálne veci a bývanie a Výboru pre európske záležitosti. V komunálnej politike pôsobila viac ako 14 rokov, po zmenách v roku 1989 v Bratislave IV – v Karlovej Vsi ako aj v mestskom zastupiteľstve Bratislavy. Bola tiež poslankyňou Bratislavského samosprávneho kraja. 4 roky bola námestníčkou primátora Bratislavy s gesciou kultúra, sociálne veci, mládež, šport, regionálna spolupráca a cestovný ruch.
Hlavný dôraz komunálnej politickej práce kládla na vzdelávanie, ženu a rodinu, bytovú politiku – sociálnu oblasť.

Prednášala na Vysokej škole zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety predmety Sociálna práca s rodinou a Sociálna práca vo verejnej správe.

Mária má 3 deti a 9 vnúčat, má rada komornú hudbu a zborový spev, ľahkú atletiku, lyžovanie, stolný tenis, históriu miest a včelárstvo.

V posledných rokoch sa venuje projektu Fóra života s názvom ZACHRÁŇME ŽIVOTY, ktorý pomáha matkám s deťmi v núdzi a pomáha im rozhodnúť sa pre život dieťaťa.

Večer so vzácnym proliferom: MÁRIA DEMETEROVÁ

Organizátor: Asociácia za život a rodinu, www

Príloha: vecer-so-vzacnym-proliferom-maria-demeterova.pdf (78,95 kB)

Akciu pridal/a: Stanislava Dragošeková, 22.1.2019 11:11

KomentárePracujem ... Pracujem ...