Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Pobyt

Kana

Myrna Nazzour 2024

Aj lekárnik má dušu

21.10.2023 8:30-15:00 Sobota

Miesto konania: Košice, Teologicka fakulta, Aula A2, Hlavna 89

Úrad pre apoštolát ochrany života v Košickej arcidiecéze pozýva farmaceutov, laborantov i študentov farmácie na 6. ročník bioetickej konferencie „Aj lekárnik má dušu“. Konferencia bude v sobotu 21. októbra 2023 v budove Teologickej fakulty KU v Košiciach.

Konferencia nesie názov Aj lekárnik má dušu, aby vyjadrila hlboký etický rozmer tejto profesie a aj potrebu konať podľa správne sformovaného svedomia. „Na tohtoročnej konferencii chceme vytvoriť priestor, aby zazneli osobné príbehy priamo z praxe. Prihovoria sa majitelia lekární, vedúci prevádzok, pedagóg i laborant. Priblížia svoju cestu hľadania osobnej integrity, správneho usporiadania hodnôt uprostred každodenných tlakov a ťažkostí,“ avizujú organizátori.

V bloku osobných svedectiev na konferencii vystúpia majiteľ lekárne Karmel v Trstenej Jozef Laurinec, ekonóm a manažér Vladimír Grešš, pedagogička Mária Krajčová, farmaceutka Anežka Čechová, farmaceut Mária Mekelová a farmaceutická laborantka Františka Majerníčková.

„Popoludní sa v tematickom bloku bližšie pozrieme na problematiku preparátov, ktoré spôsobujú tzv. chemický potrat. Na Slovensku zatiaľ nie sú legalizované, ale vo viacerých vlnách už prebehla politická i mediálna diskusia na túto tému. Legalizácia potratovej tablety stavia farmaceutov pred vážne rozhodnutia. Tému bude prezentovať doc. Zuzana Solárová,“ uviedli organizátori.

Záujemcovia sa musia zaregistrovať TU najneskôr do 18. októbra 2023. Viac informácií je možné získať na adrese: ajlekarnikmadusu@gmail.com.

Zdroj: TK KBS

Aj lekárnik má dušu

Akciu pridal/a: Bernadeta Zacherová, 5.10.2023 11:46

KomentárePracujem ... Pracujem ...