Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Pobyt

Svaty Rochus

Svaty Morus

Bez infraštruktúry na vidieku niet rozvoja. Čo s tým?

26.05.2021 19:30-20:30 Streda

Miesto konania: Slovensko, Online

Naše vidiecke regióny sú so svojou rôznorodosťou "tvárou Slovenska", ich budúcnosť je pre našu krajinu dôležitým spoločenským i hospodárskym faktorom. Vidiek je však v mnohých ohľadoch znevýhodňovaný – hospodársky, sociálne, kultúrne – a z dôvodu neistej perspektívy mnohí, predovšetkým mladí ľudia, opúšťajú svoj domov a mnohé dediny sa vyľudňujú. Chceli by sme Vás pozvať na online diskusné večery o výzvach slovenského vidieka a ich možných riešeniach.

TÉMA TRETIEHO VEČERA BUDE:

Vidiek ako dôležitá hospodárska oblasť. Infraštruktúra ako základný predpoklad pre hospodárstvo a pripravenosť neopustiť vidiek.

HOSTIA:

Mgr. MAROŠ SAGAN, PhD. - starosta obce Cífer,
Ing. BORIS GOGOLA- prevádzkovateľ eshopu,
PhDr. MICHAL KALIŇÁK, PhD. - ústredný riaditeľ kancelárie ZMOS, hovorca.

Ing. VLADIMÍR SIROTKA, Csc. - prezident SAMP

PRIHLÁSIŤ SA: http://bit.ly/quo_vadis_slovensky_vidiek

ORGANIZÁTOR: Fórum kresťanských inštitúcií (FKI) v rámci iniciatívy Kresťan na vidieku v spolupráci s Hanns Seidel Stiftung.

V roku 2021 chceme dialóg realizovať v dvoch fázach:


1. Sériou piatich diskusných večerov Quo vadis slovenský vidiek? (apríl - jún) chceme spolu s ľuďmi z vidieka a s ďalšími partnermi z jednotlivých odborných oblastí lepšie spoznať aktuálnu situáciu vidieka v našich regiónoch.Chceme si vymeniť pohľady na problémy a riziká, i možné prístupy k udržateľným riešeniam. Poznatky z týchto diskusií budú tvoriť základ pre ďalšiu väčšiu sériu seminárov.

2. Na jeseň 2021 Vás pozveme na osem online-seminárov Čo robiť, aby sa slovenský vidiek stal životnou a hospodárskou oblasťou s budúcnosťou? Bude to dialóg so zodpovednými predstaviteľmi politiky i cirkvi, s expertmi z domova i zo zahraničia. Chceme priniesť nové inšpiratívne impulzy vrátane možností, ktoré ponúkajú politiky Európskej únie pre rozvoj vidieka.

Bez infraštruktúry na vidieku niet rozvoja. Čo s tým?

Organizátor: Fórum kresťanských inštitúcií, www

Akciu pridal/a: Bernadeta Zacherová, 20.5.2021 15:46

KomentárePracujem ... Pracujem ...