Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Pobyt

Svaty Rochus

Svaty Morus

EXTRÉMNA KRÍŽOVÁ CESTA, Zborov - Bardejov 2022

08.04.2022 18:00 - 09.04.2022 8:00

Miesto konania: Zborov, okr. Bardejov, Zborov, kostol sv,Margity

Extrémna Krížová Cesta - 2022.

 V piatok pred Kvetnou nedeľou, 8. 4. 2022, sa v Zborove /okres Bardejov/, uskutoční, Extrémna krížová cesta. Začína sa spoločnou svätou omšou o 18.00 hod. na ktorej dostanú všetci účastníci požehnanie na cestu.

Prekonaj sám seba a nezostaň ľahostajný k svojmu životu.

Extrémna krížová cesta, je dlhý a náročný nočný pochod, ktorý je určený pre fyzicky zdatných ľudí. Prejdenie 30 až 40 km trasy, trvá 10 až 14 hodín. EKC, má charakter nočného pochodu a každý účastník by ju mal prežiť v tichosti, ako formu osobnej modlitby, kde uvažuje nad tajomstvami krížovej cesty.

Extrémna Krížová Cesta vznikla v Poľsku v roku 2009 - jej autorom je kňaz Jacek WIOSNA Stryczek. EKC, dostala v roku 2016 na dňoch mládeže požehnanie aj od svätého otca Františka. V roku 2018 sa konala v 25 štátoch, 350 mestách, mala 720 trás a viac ako 80 000 účastníkov. V roku 2022 sa bude konať po piaty krát na Slovensku.

Každý zaregistrovaný účastník dostane presný opis trasy, rozjímania, mapu, reflexný náramok a spomienkový darček. Tieto balíčky sa budú odovzdávať prihláseným účastníkom ešte pred svätou omšou. Počas prechodu EKC, bude približne každých 10km, pre Vás pripravené občerstvenie. Celá trať je reflexne vyznačená a mapu trasy si máte možnosť stiahnuť aj v mobilnej aplikácii: https://www.edk.org.pl/

Trasou prechádzaš v nerušenej prírode cez krásne pohoria Nízkych Beskýd, ako aj cez kúpeľné mesto Bardejovské Kúpele, mesto Bardejov a hrad Zborov.

EKC, je o zrieknutí sa vlastného pohodlia a komfortu. Je to čas pre stíšenie sa a miesto, kde môžete premýšľať o svojom živote a priblížiť sa bližšie k Bohu.

Pripomíname, že neplnoleté osoby môžu ísť len zo súhlasom rodičov a v doprovode zverenej dospelej osoby.

Registračný formulár, ako aj všetky potrebné informácie nájdetena facebookovej stránke: Extrémna Krížová Cesta, Zborov - Bardejov, alebo na oficiálnej internetovej stránke: https://www.ekc.sk.

Prihlasovanie sa spustí od Popolcovej Stredy.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Pre tých trochu menej zdatných, ktorí sa necítia na takúto dlhú trasu, je tu možnosť zúčastniť sa na kratšej Krížovej ceste, ktorá má dĺžku 11 km. Začína pri kostole sv. Margity v Zborove v sobotu pred Kvetnou nedeľou 9. 4. 2022 o 14.00 hod. Trasa vedie prevažne lesnými cestami a táto Krížová cesta bude moderovaná.

Prijmite výzvu, prekonajte pocit pohodlia a zažite niečo extrémne, čo Vás posunie dopredu vo Vašom duchovnom živote.

ŽIŤ NAPLNO SA OPLATÍ.

 Prajeme Vám požehnaný čas, strávený v tichu a modlitbe.

S pozdravom, prípravný tím Extrémnej Krížovej Cesty.

 

EXTRÉMNA KRÍŽOVÁ CESTA, Zborov - Bardejov 2022

Akciu pridal/a: Vincent Hoľpit, 31.10.2021 12:42

KomentárePracujem ... Pracujem ...