Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Pobyt

Svaty Rochus

Svaty Morus

Istota v čase neistoty

23.08.2021 8:30-16:00 Pondelok

Miesto konania: Dom kultúry Trstená, Trstená, Dom kultúry Trstená

Začiatok školského roka je často spojený so stresom či stiahnutým žalúdkom. Tieto dni pred začiatkom nového školského roka to pociťujeme viac ako kedykoľvek predtým práve vďaka skúsenostiam z minulého roka, ktoré hovoria o tom, že s ničím nemôžeme tak úplne počítať a zmeny sa môžu diať každý deň. Vyjadrenia “neviem ako to bude” alebo “urobte to ako viete” sa chtiac-nechtiac stali odpoveďami na väčšinu našich otázok, čím naša neistota narastá.  Ako nadobudnúť pocit bezpečia a istoty, keď si už nemôžeme byť ničím istí? 

Pozývame Vás na jednodňovú konferenciu “Istota v čase neistoty“, ktorá bude o Vás a pre Vás. 

Osobné skúsenosti našich inšpiratívnych hostí, o ktoré sa s nami podelia, môžu byť inšpiráciou ako s neistotou pracovať a čo v takýchto náročných situáciách môže pomôcť “nestratiť hlavu”. 

Zároveň nám ukážu spôsob, ako vniesť svetlo do našich vzťahov, problémov či vzájomných očakávaní, keď sa so svojím okolím pre rôzne príčiny - či už vedome alebo nevedome - hráme hru „Hádaj, na čo myslím?“.

Súčasťou konferencie bude niekoľko workshopov, z ktorých si  bude možné vybrať. Napríklad Vám ponúkneme ochutnávku koučingového vedenia, o ktorom sa v súčasnosti veľa hovorí. Koučing sa  často využíva ako účinný nástroj hľadania východiska z rôznych situácií.

Ako komunikovať tak, aby sme dosiahli želaný výsledok, za účelom zmiernenia vnútorného chaosu či neistoty a nadobudnutia pocitu bezpečia, bude téma ďalšieho workshopu. 

Ani učiteľ nie je vševed, ktorý musí poznať odpoveď na každú otázku, riešenie na každý problém alebo dokáže používať každý online program či nástroj, ktorý sa mihne v ponuke. Robiť chyby a byť nedokonalý je právom každého z nás. Záleží na nás, ako s chybou budeme pracovať. A práve to je ďalšou z tém, ktorým sa budeme venovať v rámci workshopov.  

A to zďaleka nie sú všetky témy… 

Medzi hosťami budete môcť stretnúť aj Martina Kríža z ministerstva školstva SR, lektorku, mentorku a koučku Máriu Dečovú, mentora Tomáša Macka či komunikačnú manažérku a zakladateľku iniciatívy #somtu Veroniku Pavlíkovú Klindovú.

Viac info tu.

Istota v čase neistoty

Organizátor: V.I.A.C. - Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže, www

Akciu pridal/a: Bernadeta Zacherová, 5.8.2021 14:56

KomentárePracujem ... Pracujem ...