Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Pobyt

Aletea Vianoce 2020

TV Lux Kniha

Svata ikona

Púť do TALIANSKA + letná DOVOLENKA pri MORI

27.08.2022 20:00 - 04.09.2022 7:30

Miesto konania: Assisi, Padova, Taliansko, Taliansko, Assisi, Padova

Pozývame Vás na Púť do TALIANSKA (4dni) PLUS 4 dni DOVOLENKA pri MORI 
Navštívime pútnické miesta ASSISI, PADOVA a LORETO (domček, v ktorom žila Panna Mária).


Budeme putovať po stopách Panny Márie, sv. Františka, sv. Kláry, sv. Antona Paduánskeho a ďalších svätých + letná dovolenka na krásnej talianskej pláži CATTOLICA, v meste, ktoré slúžilo ako miesto oddychu pre pútnikov, ktorí putovali do Ríma a Loreta.


Termín: letné prázdniny 27.8. - 4.9.2022 na 9 dní 

Program púte:

1. deň:
 odchod zo Slovenska vo večerných hodinách približne okolo 20:00 hod.

2. deň: príchod do mestečka Cattolica na dovolenku k moru. Mesto Cattolica slúžilo ako miesto oddychu pre pútnikov, ktorí putovali do Ríma a Loreta. Budeme ubytovaní 3 noci pri krásnej talianskej piesočnatej pláži. Hotel je kategórie 3*, ale poskytuje služby 4* hotela. Nasleduje dovolenka pri mori, individuálny program. Večera.
3. deň: raňajky, dovolenka pri mori, individuálny program, večera
4. deň: raňajky, dovolenka pri mori, individuálny program, večera
5. deň: raňajky, doobeda uvoľnenie izieb, odchod z hotela na pútnické miesto Loreto, kde navštívime domček, v ktorom žila Panna Mária. Následne presun do nádherného pútnického mestečka Assisi, do rodiska sv. Františka. Ubytujeme sa v krásnom hoteli v toskánskom štýle s veľkým bazénom približne 15 minút pešo od nádherného historického centra s množstvom kostolíkov a typických talianskych romantických uličiek. V našom hoteli bol ubytovaný aj sv. Ján Pavol II. Bude nasledovať večerná prehliadka Assisi. Večera.
6. deň: raňajky, navštívime Baziliku sv. Františka, v ktorej sv. František pochovaný, Baziliku sv. Kláry, v ktorej sú uložené jej pozostatky, Katedrálu San Rufino, v ktorej bol sv. František pokrstený, kostolík San Damiano, kde sa nachádza ikona Krista, z ktorej Kristus prehovoril k sv. Františkovi a požiadal ho, aby opravil jeho dom. Bol to zároveň prvý kláštor Rádu svätej Kláry, kde si svätá Klára vybudovala svoju komunitu. Kostol má fasádu v tvare chatrče. Navštívime aj barokovú Baziliku Panny Márie Anjelskej (Santa Maria degli Angeli), ktorá sa nachádza pod mestom Assisi, v ktorej sv. František zomrel v noci z 3. na 4. októbra 1226. Vnútri baziliky je umiestnená stará kaplnka Porciunkula, kde svätý František v roku 1208 založil františkánske hnutie. Večera.
7. deň: raňajky, celodenný voľný program v Assisi, individuálne modlitby v bazilikách, prechádzky po krásnych historických uličkách Assisi, kúpanie sa v bazéne, nákup suvenírov, večera
8. deň: raňajky, odchod do pútnického mesta Padova, kde navštívime Baziliku sv. Antona Paduánskeho, patróna stratených vecí. V Bazilike sa nachádza aj svätcov hrob a je tu umiestnená vzácna relikvia, a to neporušený jazyk sv. Antona. V Padove navštívime aj hrob evanjelistu sv. Lukáša, a to v Bazilike sv. Justíny. Po prehliadke budeme pokračovať autobusom na Slovensko.
9. deň: príchod na Slovensko v dopoludňajších hodinách

Púť je spojená so sv. omšami podľa možností na mieste.
Program môže byť upravený podľa situácie na mieste. 

Cena 630 €

Cena je kompletná a zahŕňa:

- moderná klimatizovaná autobusová doprava
- 4 dni / 3 noci ubytovanie v krásnom hoteli v Assisi s veľkým bazénom, výbornou stravou a kvalitnými službami len cca 15 minút pešo od centra Assisi,
- 4 dni / 3 noci ubytovanie v krásnom 3* hoteli priamo na krásnej talianskej piesočnatej pláži so zlatožltým pieskom so službami 4* hotela,
- 6x raňajky,
- 6x večere,
- pobytová taxa,
- daň,
- odborný sprievodca a zároveň kňaz

PRIHLASOVANIE:
tel.č.:    0902 057 999
email:   info@pute.sk

Púť do TALIANSKA + letná DOVOLENKA pri MORI

Príloha: put-do-talianska-letna-dovolenka-pri-mori.pdf (302,92 kB)

Akciu pridal/a: NOE travel, 29.4.2022 15:44

KomentárePracujem ... Pracujem ...