Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Pobyt

Svaty Rochus

Svaty Morus

SEMENÁR 2. - Dobrodružstvo šľachtenia

15.04.2021 18:00-20:00 Štvrtok

Miesto konania: Slovensko, Online

2. TÉMA: ZÁKLADNÉ PRAVIDLÁ GENETIKY A ZÁKLADNÉ PRAVIDLÁ ŠĽACHTENIA
V malom semienku je skrytá informácia o celej rastline. Aký má byť jej tvar a veľkosť, kvet aj plod, aké biochemické procesy budú v nej prebiehať. To všetko je zapísané v génoch ako dokonalý projekt. Každé semienko je vždy nové a jedinečné. Na lepšie pochopenie semenárenia si priblížime danú problematiku s pohľadu genetiky. Poukážeme na základné vzťahy medzi rodičovskými rastlinami a ich potomstvom tak, aby vlastné semienka boli naozaj kvalitné.

KEDY: druhé online stretnutie sa uskutoční vo ŠTVRTOK 15.4.2021 o 18:00 hod.

KDE: webinár bude vysielaný cez YouTube kanál Kresťan na vidieku online, naživo, link bude dostupný aj na Facebooku.

PRIHLÁSENIE: https://lnk.sk/az18
Na Váš email Vám zašleme link na pripojenie k webináru.

VSTUPNÉ: webinár nie je spoplatnený, pretože chceme, aby sa dobré veci šírili medzi ľuďmi. Radi však privítame Váš dobrovoľný príspevok v akejkoľvek sume na číslo účtu Fóra kresťanských inštitúcií SK0902000000001997279158 - s poznámkou pre prijímateľa "KNV".

SEMENÁR - SÉRIA SEMINÁROV V rámci iniciatívy Kresťan na vidieku Vás pozývame na sériu seminárov pod názvom SEMENÁR, počas ktorej sa postupne naučíte, ako si dopestovať vlastné kvalitné semená zeleniny. SEMENÁR bude pozostávať z viacerých stretnutí počas celého vegetačného roka, kde si budeme hovoriť všetko od teórie genetiky až po praktické návody a rady, ako dopestovať vlastné semená. Tiež sa budeme venovať aj generatívnemu množeniu ovocných a okrajovo aj lesných drevín.


Počas týchto stretnutí zistíte, že semenárenie je celá veda a nie je také jednoduché, ako sa na pohľad môže zdať, no naši lektori Vás prevedú celým vegetačným rokom a spoločne to zvládneme. Zistíte, že na zvládnutie tejto vedy napokon stačí sedliacky rozum - naši lektori Vám iba pripomenú, na čo treba myslieť a ako rozumieť procesom súvisiacim so semienkami. A zrazu spoznáte, že ste sa nestali iba SEMENÁRMI, ale aj ŠĽACHTITEĽMI.

SEMENÁROM nás budú sprevádzať zanietení pestovatelia Peter Lazorík a Tomáš Abel.

SEMENÁR 2. - Dobrodružstvo šľachtenia

Organizátor: Fórum kresťanských inštitúcií, www

Akciu pridal/a: Bernadeta Zacherová, 9.4.2021 15:26

KomentárePracujem ... Pracujem ...