Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Pobyt

Svaty Rochus

Svaty Morus

Sociálne zabezpečenie - príležitosti pre všetkých občanov a všetky generácie?

23.06.2021 19:30-20:00 Streda

Miesto konania: Slovensko, Online

Naše vidiecke regióny sú so svojou rôznorodosťou "tvárou Slovenska", ich budúcnosť je pre našu krajinu dôležitým spoločenským i hospodárskym faktorom. Vidiek je však v mnohých ohľadoch znevýhodňovaný – hospodársky, sociálne, kultúrne – a z dôvodu neistej perspektívy mnohí, predovšetkým mladí ľudia, opúšťajú svoj domov a mnohé dediny sa vyľudňujú.
Chceli by sme Vás pozvať na online diskusné večery o výzvach slovenského vidieka a ich možných riešeniach.

TÉMA 5. VEČERA BUDE: Sociálne zabezpečenie - príležitosti pre všetkých občanov a všetky generácie? Aktívna občianska spoločnosť – aktívna účasť na formovaní svojho životného priestoru. Sociálne zabezpečenie zahŕňa zdravotnú starostlivosť, sociálne poistenie, sociálnu podporu a sociálnu pomoc. Je dostupné pre všetkých? Ako si predstavujú dnešní ľudia občiansku angažovanosť? Dám lajk alebo zdieľať na sociálnej sieti? Alebo je potrebné niečo viac?!

PRIHLÁSIŤ SA:
http://bit.ly/socialne_zabezpecenie_vidiek

ORGANIZÁTOR: Fórum kresťanských inštitúcií (FKI) v rámci iniciatívy Kresťan na vidieku v spolupráci s Hanns Seidel Stiftung.

V roku 2021 chceme dialóg realizovať v dvoch fázach: 1. Sériou piatich diskusných večerov Quo vadis slovenský vidiek? (apríl - jún) chceme spolu s ľuďmi z vidieka a s ďalšími partnermi z jednotlivých odborných oblastí lepšie spoznať aktuálnu situáciu vidieka v našich regiónoch. Chceme si vymeniť pohľady na problémy a riziká, i možné prístupy k udržateľným riešeniam.


Poznatky z týchto diskusií budú tvoriť základ pre ďalšiu väčšiu sériu seminárov.

2. Na jeseň 2021 Vás pozveme na osem online-seminárov Čo robiť, aby sa slovenský vidiek stal životnou a hospodárskou oblasťou s budúcnosťou? Bude to dialóg so zodpovednými predstaviteľmi politiky i cirkvi, s expertmi z domova i zo zahraničia.
Chceme priniesť nové inšpiratívne impulzy vrátane možností, ktoré ponúkajú politiky Európskej únie pre rozvoj vidieka.

Sociálne zabezpečenie - príležitosti pre všetkých občanov a všetky generácie?

Organizátor: Fórum kresťanských inštitúcií, www

Akciu pridal/a: Bernadeta Zacherová, 17.6.2021 11:32

KomentárePracujem ... Pracujem ...