Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Pobyt

Kana

Myrna Nazzour 2024

Svitá na lepšie časy? - STREDA

02.12.2020 18:00-19:30 Streda

Miesto konania: Slovensko, Online

Ako sa dá žiť INAK?
S Bohom, s prírodou, s radosťou, bez záplav, s Rómami i so sebou samými,
na vidieku či v meste. Proste INAK.

V stredu bude našim hosťom VERONIKA STICH - KLB (Katolícke hnutie vidieka, Nemecko) – vidiecke hnutie s tradíciou a s budúcnosťou
Pochádza z Bavorska a už 30 rokov sa aktívne angažuje pre rozvoj vidieka. Prakticky celý život aj so svojím manželom pracovala na ich rodinnej farme, ktorú teraz prebral jej syn s rodinou. 23 rokov pracuje ako dobrovoľníčka pre Katolícke hnutie vidieka (KLB) v Bavorsku, resp. aj na celoštátnej (nemeckej) úrovni. 10 rokov sa venovala v rámci krajinského vzdelávacieho diela KLB b Bavorsku projektu „Spoločný rast európskej rodiny národov“. Od roku 2016 sa podieľa na vedení strategického partnerského EU Erasmus+ projektu „PRORURE II“, v ktorom je zapojených 10 európskych krajín.
Je tiež aktívna vo svojej farnosti a v cirkvi slúžila rôznymi službami. https://www.klb-deutschland.de/

MARTIN KASTLER - VÍZIA A POSLANIE HANS SEIDEL STIFTUNG V STREDNEJ EURÓPE
Je členom bavorskej CSU a reprezentantom Nadácie Hannsa Seidela pre strednú Európu. Bol zvolený za poslanca Európskeho parlamentu na volebné obdobie v rokoch 2003-2004 a 2008-2014. Pôsobil v súkromných spoločnostiach ako aj v správe vecí verejných. Hlavné skúsenosti s českou politikou získal ako medzinárodný poradca v oblasti zahraničných vecí v Prezidentskej kancelárii bývalého českého prezidenta Václava Havla. Pred zvolením do Európskeho parlamentu pracoval ako riaditeľ Oddelenia rozvojovej politiky a koordinátor projektov EÚ v Nadácii Hannsa Seidela v Mníchove. Kastler vyštudoval históriu a politické vedy v Erlangene, Nemecku a v Prahe. V súčasnosti prednáša na Univerzite aplikovaných vied v Ansbachu, Bavorsko.
https://www.martinkastler.de/

Cieľom konferencie je rozprúdiť spoločenskú diskusiu o konkrétnych riešeniach lepšieho života na vidieku, informovať slovenskú verejnosť o vidieckych, kresťanských i sociálnych iniciatívach, ktoré prispievajú k rozvoju slovenskej spoločnosti, aktivizovať slovenských vidiečanov, farmárov i tých, čo žijú v meste, prepojiť ich a poskytnúť know-how, ako sa dá žiť INAK. Konferencia chce vniesť do diskusie i do životov účastníkov aj kresťanský rozmer.
Prihláste sa, prosím tu: https://bit.ly/3lGkD33 a na Váš email Vám každý deň počas trvania konferencie zašleme informáciu o programe daného dňa.

Formát: Každý deň od pondelka do nedele (30.11.- 6.12.) od 18.00 do 19.00 hod. Každý deň vystúpia dvaja spíkri so svojou témou, súčasťou každého vstupu bude aj diskusia, kde diváci môžu klásť svoje otázky a podeliť sa o svoje postrehy k téme.

Porujatie organizuje iniciatíva KRESŤAN NA VIDIEKU. VIAC INFORMÁCIÍ O KOFERENCII TU.

Svitá na lepšie časy? - STREDA

Organizátor: Fórum kresťanských inštitúcií, www

Akciu pridal/a: Bernadeta Zacherová, 27.11.2020 16:45

KomentárePracujem ... Pracujem ...