Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Pobyt

Svaty Rochus

Svaty Morus

V zdravom tele zdravý duch

04.03.2021 18:00-19:30 Štvrtok

Miesto konania: online, Slovensko, Online

Iniciatíva Kresťan na vidieku Vás pozýva na webinár "V ZDRAVOM TELE - ZDRAVÝ DUCH, aby ma môj životný štýl nebolel ani na tele, ani na duchu" Webinár sa uskutoční vo ŠTVRTOK 4. marca 2021 o 18:00 hod.

PRIHLÁSENIE: https://tinyurl.com/r3sy7chc Webinár bude vysielaný cez YouTube kanál Kresťan na vidieku online, naživo, link bude dostupný aj na Facebooku.

LEKTOR: TOMÁŠ RUSŇÁK, SB, INHC

VSTUPNÉ: webinár nie je spoplatnený, pretože chceme, aby sa dobré veci šírili medzi ľuďmi. Radi však privítame dobrovoľný príspevok v akejkoľvek sume. Číslo účtu pošleme po prihlásení.

https://www.facebook.com/events/797136587827245/

Prečo je dôležité udržiavať si integrálne zdravie na duchovnej, duševnej aj telesnej úrovni?
Boh nás povoláva ku komplexnej, celostnej, integrálnej starostlivosti.
Na konkrétne Božie slovo si ukážeme praktické rady do bežného dňa, tipy pre zaradenie do dennej rutiny pre telo, dušu a to ako to vplýva na ducha.
Ako napr. výživa vplýva na koncentráciu, schopnosť premýšľať, ako môj denný režim, spánok, pohyb vplýva na vitalitu, súvisí s vnútorným pokojom, poriadkom Božej stavby v ktorej prebýva Boží duch?
Ako viem medicínske lifestyle odporúčania využiť pre lepší a hlbší vzťah s Bohom? Cez optiku myslenia, že život je dar, život je pohyb si ukážeme dôsledok dostatočného a nedostatočného pohybu na rôznej hĺbke nášho organizmu, ktorý je dokonale zorganizovaný našim Stvoriteľom v 12-tich sústavách, ktoré sú celostne, teda integrálne usporiadané a navzájom prepojené. Prevedieme Vás konceptom primárnej a sekundárnej výživy a tým, že nie stále to čo je na tanieri, rozhoduje o tom ako vyzerám, ako sa cítim. Ako dôležité je vytvoriť si komunitu ľudí, ktorý ma povzbudia, budú ťahať vpred, budú rovnako zmýšľať, nebudem pre nich čudákom na mojej osobnej, individuálnej ceste zmeny, premeny spôsobu zmýšľania na ceste za vitálnejším telom, dušou aj duchom, na mojej ceste blízkosti a jednoty s Bohom. Ako si vytvoriť lifestyle návyky, ktoré sú udržateľné?Ako sa stravovať tak, aby to bolo udržateľné aj pre prírodu?

O LEKTOROVI: Tomáš študoval odbor Integratívnej výživy ako Health Coach v USA. Po ďalších štúdiách v IASI(The International Association of Structural Integrators)v USA.
Pracuje ako terapeut a venuje sa Štrukturálnej práci s telom podľa metodiky Anatomy Trains.
Je členom aliancie AMAA (Americká medicínska atletická asociácia), Footwear Biomechanics Group a taktiež IsB – medzinárodnej spoločnosti zameranej na biomechaniku.
Zúčastnil sa viacerých výskumov v oblasti pohybu a zdravia.
Je autorom publikácie a spoluautorom konceptu Born to MUV, ktorá sa venuje celostnému myofasicálnemu pohybu, prevencii, aby pohyb nebolel.
Je lektorom, rád vzdeláva odborné a laické publikum, rád sa zdieľa svojími skúsenosťami, coachuje ľudí v behu, výžive, životospráve pre vitálny, integrálny, bezbolestný život. Vyše 20 rokov aktívne športuje, v minulosti trénoval biatlon, atletiku, dnes ho fascinuje orientačný beh. Zaujíma sa komplexne o problematiku barefootu, nízkosacharidovú výživu, prirodený pohyb. Preferuje celostný, no individuálny prístup ku každému človeku.

V zdravom tele zdravý duch

Organizátor: Fórum kresťanských inštitúcií, www

Akciu pridal/a: Bernadeta Zacherová, 26.2.2021 11:04

KomentárePracujem ... Pracujem ...