Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Pobyt

Svata ikona

Seminar o. Maretta Zbav nas zleho I 2020

Rorátne sv. omše u františkánov v Bratislave

21.12.2017 6:00-7:30 Štvrtok

Miesto konania: Bratislava, Kostol Zvestovania Pána, Františkáni

Pozývame vás aj tento rok na rorátne sväté omše pri sviečkach a adventných spevoch Františkánskej schóly do františkánskeho kostola v Bratislave v každý štvrtok počas adventu, teda 7., 14. a 21. decembra 2017 o 6:00 ráno.

Je to skutočný zážitok, ktorý môže byť pre Vás duchovnou obnovou adventu a prípravou na Vianoce. Svätá omša končí asi o 7:00 hod. a po nej nasleduje raňajkové agapé v sále Corpus Christi.

Rorátne sväté omše predstavujú špecifickú podobu rannej mariánskej sv. omše v adventnom období. Názov pochádza z latinského rorate - roste, čo je prvé slovo introidu spievaného pri týchto svätých omšiach. Ich slávenie pred svitaním a pri sviečkach symbolizuje stav ľudí po prvotnom hriechu - stav tmy a očakávanie príchodu Svetla sveta - Ježiša Krista, narodeného pre nás v jasliach na slame.

Otvorme Bohu svoje srdcia aj cez krásu liturgie, adventných spevov, slovo adventných kazateľov a spoločenstvo, ktoré môžeme spolu tvoriť okrem slávenia svätej omše aj pri spoločných raňajkách.

Tieto sv. omše sú súčasťou adventnej duchovnej prípravy s názvom "Priprav príbytok Ježišovi", ktorý obsahuje ďalšie hodnotné sprievodné akcie, do ktorých sa môžete zapojiť. Viac informácií nájdete tu. Pozrite si album fotografií od Romana Šarlina z minuloročnej tretej rorátnej sv. omše.

Požehnaný adventný prípravný čas na narodenie nášho Pána!

Rorátne sv. omše u františkánov v Bratislave

Organizátor: Rehoľa menších bratov (františkáni), www

Akciu pridal/a: Bernadeta Vlckova, 1.12.2017 06:02

KomentárePracujem ... Pracujem ...