Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

CW Time Management

Pobyt

Pisanie ikon

Koncert - Massimo Dal Prà organista Baziliky sv. Antona v Padove

02.12.2019 18:00-19:00 Pondelok

Miesto konania: Bratislava, Františkánsky kláštor (Františkánska 2) v Bratislave

Massimo Dal Prà prichádza do hlavného mesta Slovenska po prvýkrát, po absolvovaní vystúpení v mnohých krajinách sveta, v rámci významných organových festivalov.

Massimo Dal Prà úspešne ukončil štúdium hry na klavír, organ a kompozície na konzervatóriu „C. Pollini“, kde študoval pod vedením majstra Renza Buju.
Po ukončení štúdia pokračoval v štúdiu kompozície s majstrom Giorgiom Pressatom. Absolvoval množstvo špecializačných kurzov zameraných na nemeckú, francúzsku a taliansku organovú hudbu pod vedením majstra Gastona Litaize. Odohral vyše 600 koncertov v Taliansku a v zahraničí, či už ako sólista alebo sprievod spevákov či zborov pôsobiacich v oblasti cirkevnej alebo vážnej hudby. Popri koncertovaní sa venuje pedagogickej činnosti a poradenstvu pre hudobné vydavateľstvá. Je skladateľom cirkevnej hudby.
V rokoch 1981 až 1998 pôsobil ako hlavný organista v kostole sv. Benedikta v Padove. Od roku 1998 do 2006 bol hlavným organistom cirkevného zboru „Fiorella Benetti“ v kostole sv. Prosdocima (známeho aj ako „Duomo dei Militari“) v Padove. Od roku 2006 pôsobí ako hlavný organista v cirkevnom zbore „Pontificia Cappella Musicale Antoniana“ v Padove. Od roku 2007 je aj dirigentom zboru „Cappella Musicale San Benedetto Abate“ pôsobiaveho v kostole sv. Benedikta v Padove. Je učiteľom hry na organ na diecéznej škole v Padove a na Hudobnom konzervatóriu „F. Venezze“ v Rovigo vyučuje hudobnú teóriu a „solfeggio“.

VSTUP VOĹNÝ

Podujatie sa koná pod záštitou veľvyslanca Talianskej republiky na Slovensku, J.E. Gabriele Meucciho.

Program: Johann Sebastian Bach, Antonio Vivaldi, Johann Gottfried Walther, César Franck, Théodore Dubois, Oreste Ravanello, David German.

Koncert - Massimo Dal Prà organista Baziliky sv. Antona v Padove

Akciu pridal/a: Bernadeta Zacherová, 11.11.2019 13:02

KomentárePracujem ... Pracujem ...