Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Katrande 2019TalianskoIkony 2019

Put TV Lux 2019

Kana 2019

CHARIZMATICKÉ MODLITBOVÉ STRETNUTIE S O. DANIELOM CZESTOCHOWA

20.10.2018 5:00 - 21.10.2018 23:59

Miesto konania: Czestochowa, Jasná Hora

Uvedené časy sa týkajú odchodu a príhodu autobusu. Časy sú len orientačné, presné časy budú uvedené na pokynoch po prihlásení. 

Program:

1.deň: odchod v skorých ranných hodinách z Košíc  do Czestochowej: Jasná Hora je najväčším marianským pútnym miestom  v Poľsku. V 17. storočí obranné múry Czestochowej obliehali švédske vojská. Vojna, ktorá sa skončila víťazstvom rytierov Márie - poľských vojsk. Víťazstvo bolo pripisované ani nie tak šikovnosti posádky a odolnosti múrov, ako skôr príhovoru a ochrane samotnej Matky Božej, chrániacej miesto, ktoré si vybrala. Najväčším pokladom, srdcom a životom jasnohorskej svätyne je Zázračný obraz Matky Božej, ktorej autorom je sv. Lukáš Evanjelista. Zobrazuje Najsvätejšiu Pannu Máriu s Dieťatkom Ježišom na ruke. Mária je priamo obrátená k veriacemu, čo podčiarkuje jej dominujúcu tvár. Na bočnej strane oltára sa nachádzajú   dary sv. Otca (zlatá ruža, zlaté srdce a ruženec). V komplexe kláštora sa nachádza klenotnica Jasnej Hory a múzeum. Ubytovanie nocľah.

2.deň: v ranných hodinách  účasť na odhalení obrazu P.Márie na Jasnej Hore, sv. omša po nej raňajky a následne  odchod na charizmatické stretnutie s o. Danielom. Po programe odchod domov na Slovensko.

 

Bližšie informácie v priloženom plagáte.

CHARIZMATICKÉ  MODLITBOVÉ STRETNUTIE S O. DANIELOM CZESTOCHOWA

Organizátor: CK Stella Maris, www

Príloha: charizmaticke-modlitbove-stretnutie-s-o-danielom-czestochowa.pdf (385,35 kB)

Akciu pridal/a: Priska Kapitánová, 20.9.2018 09:33

KomentárePracujem ... Pracujem ...