Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Pobyt

Svata ikona

Seminar o. Maretta Zbav nas zleho I 2020

DNI KRESŤANSKEJ KULTÚRY

23.10.2020 8:00 - 25.10.2020 12:00

Miesto konania: Kňazský seminár biskupa J. Vojtaššáka, Spišské Podhradie, Spišská Kapitula

Pozývame vás na VII. ročník Dní kresťanskej kultúry, ktoré sa uskutočnia pod vedením HEDr. Ľuboslava Hromjáka v Spišskej Kapitule. 

Prvý termín 23. október — pre žiakov 9. ročníka ZŠ, 1. – 4. ročníka cirkevných gymnázií, stredných škôl, základných umeleckých škôl, učiteľov výtvarnej výchovy, náboženstva a dejepisu. Je venovaný 500. výročiu smrti maliara Raffaela Sanzia a 100. výročiu narodenia svätého Jána Pavla II. Bolo by vhodné, aby študenti prišli v sprievode pedagóga.

Druhý termín 23. – 25. október 2020 — pre vysokoškolských študentov, študentov teológie, umeleckých škôl, učiteľov výtvarnej výchovy, náboženstva a dejepisu, pre katechétov, bohoslovcov, kňazov a kresťanskú inteligenciu a pre všetkých, ktorí majú záujem hlbšie vniknúť do duchovného života prostredníctvom kresťanskej kultúry a histórie.

Aktuálny VII. ročník Víkendových Dní kresťanskej kultúry je venovaný Raffaelovi Sanziovi pri príležitosti 500. výročia jeho smrti a Gilbertovi K. Chestertonovi. Raffael predstavuje idol maliara, ktorý svojim životom a prístupom inšpiroval pre maliarske umenie, kým Chesterton predstavuje človeka, ktorý chcel byť maliarom, ale pohoršený životom maliarov sa radšej rozhodol pre literatúru.

DNI KRESŤANSKEJ KULTÚRY

Príloha: dni-krestanskej-kultury.pdf (158,19 kB)

Akciu pridal/a: MilanJurco, 2.9.2020 21:32

KomentárePracujem ... Pracujem ...


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/data/www/www.vyveska.sk/_admin/session) in Unknown on line 0