Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Pisanie ikon

Pobyt

Kana 2021

Evanjelizačná konferencia OHEŇ 2019

15.06.2019 9:00-18:00 Sobota

Miesto konania: TATRAN HANDBALL ARÉNA, Prešov, Jána Pavla II. č. 2

S radosťou Vás pozývame na evanjelizačnú konferenciu pod názvom Oheň, ktorá sa uskutoční 15.6.2019 v Tatran Handball Aréne v Prešove so začiatkom o 9:00.  

Oheň je oheň, na ktorom sa nepopáliš. Je  priestorom stretnutia a obohatenia.

Program tvorí modlitba chvál s hudobným doprovodom, prednášky pozvaných hostí a skúseností mnohých o tom, ako prežívajú svoj život s Bohom a vyvrcholením je Sv. omša.

Pozvanie prijali misionári Michal Zamkovský CSsR a Jozef Mihok CSsR, ktorí sú členmi Kongregácie najsvätejšieho Vykupiteľa – Redemtoristi  a o. Ján Buc

  História Ohňa v Prešove sa začala v roku 1997, so sedemročnou  pauzou a stretol sa s veľmi dobrým ohlasom, o čom svedčí vyše 5000 účastníkov.  Prednášajúcimi boli hostia z Renewal Ministries, laický misionár Tom Edwards z USA a otec Graham Keep z Kanady.  Práve Tom Edwards bol pri začiatkoch Ohňa na Slovensku, a takto naň spomína:  „Mám veľmi rád Oheň. Prvýkrát som ho zažil v roku 1997 v mestskej hale, v ktorej bolo plno ľudí. Prišli z celého Slovenska a vylievalo sa tu veľa milostí. Každý člen tímu má na to nádherné spomienky.“

 No Oheň aj po rokoch stále láka množstvo ľudí, ktorí neváhajú pricestovať z rôznych kútov Slovenska. Dôvod objasňuje Ján Juščák zo spoločenstva Marana Tha, ktorý viedol podujatie po hudobnej stránke:  „Je to predovšetkým preto, lebo majú hlad a smäd po Božej prítomnosti. Aj tento rok môžeme zažívať, že ľudia túžia po Božej blízkosti, nehe a dobrote a Boh odpovedá na túto túžbu.“  Takúto odpoveď zažil počas Ohňa v roku 1998 aj Peter Lipták, bývalý narkoman, dnes známy slovenský evanjelizátor, ktorý, ako hovorí, tam stretol Ježiša Krista a stal sa novým človekom.

 Pri hodnotení nielen minuloročného Ohňa nám líder spoločenstva Marana Tha, Peter Štupák, prezradil, čo si všimol a aké sú podľa neho signály toho, že sa ľudia počas konferencie stretávajú s Bohom:  „Cez radosť a slzy. Keď sa Boh stretne s človekom, tak sa výraz jeho tváre zmení. Nedá sa to ani opísať, je to niečo krásne. Bolo to vidieť najmä na mladých, ale aj na ostatných.“ O tom, ako vnímali stretnutie samotní účastníci, sa s nami podelil Marián: „Na Ohni bola pre mňa najsilnejšia modlitba za nás mladých a to, ako sme sa potom modlili za mesto a žehnali ľuďom. Super bolo aj to, že sme sa mohli stretnúť v tak veľkom počte a spoločne sa modliť, chváliť Boha a počúvať, čo nám Boh chce povedať."

Konferenciu organizuje katolícke spoločenstvo Marana Tha z Prešova v spolupráci s Hnutím Svetlo-Život a pod záštitou košického arcibiskupa Mons. Bernarda Bobera. Hudobne budú tento deň sprevádzať spoločenstvo Marana Tha .

 Bližšie informácie nájdete na ohen.maranathapo.sk

Evanjelizačná konferencia OHEŇ 2019

Organizátor: Spoločenstvo Maranatha, 051 77 13 456, 0905 762 777, www

Príloha: evanjelizacna-konferencia-ohen-2019.pdf (555,02 kB)

Akciu pridal/a: Radomír Kizek, 15.5.2019 12:39

KomentárePracujem ... Pracujem ...