Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Pobyt

Svata ikona

Konferencia v NR SR: Chudoba a rodina

15.10.2018 9:00-13:00 Pondelok

Miesto konania: Bratislava, Kinosála NRSR

FKI, SSPR a CitizenGO organizujú pri príležitosti medzinárodného dňa boja za odstránenie chudoby konferenciu Chudoba a rodina. Konferencia sa uskutoční 15. októbra od 9.00 do 14.00 kinosále v budove NR SR v Bratislave. Záštitu nad konferenciou prebrala Alena Bašistová, predsedníčka Výboru NR SR pre sociálne veci v spolupraci s Annou Záborskou, predsedníčkou medziskupiny EP pre politiku priaznivú rodine a solidaritu medzi generáciami. 

Témou konferencie je chudoba desiatok tisíc rodín na Slovensku. Chudoba rodín s deťmi predstavuje nespravodlivosť, kde rodiny prinášajú spoločnosti nových občanov a pritom sa sami prepadajú do chudoby. 

PRIHLÁSENIE na konferenciu je možné TU

Program konferencie je uvedený v prílohe. 

Konferenciu so začiatkom o 09.00 hod. otvoria Alena Bašistová, predsedníčka výboru NR SR pre sociálne veci, Anna Záborská, spolupredsedníčka medziskupiny Aktívne starnutie, medzigeneračná solidarita a rodinné politiky Európskeho parlamentu a predsedníčka Slovenskej spoločnosti pre rodinu, Mons. Peter Rusnák, predseda Sociálnej subkomisie Teologickej komisie KBS a Ladislav Miko, vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.

Na konferencii ďalej vystúpia viacerí odborníci v dvoch samostatných blokoch so širším pohľadom na tému Chudoba a rodina:

  • Ľudmila Ivančíková zo Štatistického úradu SR bude hovoriť o tom, čo vyplýva o chudobe a rodine zo štatistiky na Slovensku,
  • Marek Krošlák - odborník na Sociálnu náuky Cirkvi porozpráva o tejto téme z pohľadu spravodlivosti, solidarity a subsidiarity.
  • Vysokoškolská profesorka Eva Grey vo svojom vystúpení rozoberie podporu viacdetných rodín.
  • Mária Šmidová - prodekanka Teologickej fakulty TU priblíži skúsenosti zo sprevádzania rodín prostredníctvom counselingu
  • Riaditeľ Úsmevu ako dar - Jozef Mikloško vystúpi s témou Rodina a chudoba - vtedy a dnes
  • Trochu iný pohľad na túto tému prinesie Katarína Baginová - riaditeľka Family Garden.
  • Juraj Miština - tajomník teologickej fakulty a rodič žijúci v Rakúsku vystúpi s prípadovou štúdiou o živote viacdetnej rodiny v Rakúsku.

Záver konferencie je predpokladaný o 13.00 hod.

Konferencia Chudoba a rodina sa koná s finančnou podporou Nadácie Konrada Adenauera, Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku, Európskej ľudovej strany a CitizenGO. Partnermi podujatia sú Vysoká škola zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety, Teologická Fakulta TU, Slovo+ a Konzervatívny denník Postoj. 

 

Konferencia v NR SR: Chudoba a rodina

Organizátor: Fórum kresťanských inštitúcií, www

Príloha: konferencia-v-nr-sr-chudoba-a-rodina.pdf (1,04 MB)

Akciu pridal/a: Tomas Kuzar, 19.9.2018 22:13

KomentárePracujem ... Pracujem ...