Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Pisanie ikon

Pobyt

Kana 2021

Liturgický rok s ikonami

11.09.2019 19:00-20:30 Streda

Miesto konania: Sliač, Sampor, Kláštor Premenenia Pána

Srdečne pozývame všetkých záujemcov na prvé stretnutie nového cyklu prednášok s názvom Liturgický rok s ikonami, ktoré sa bude konať v stredu 11. septembra 2019 v prednáškovej miestnosti Benediktínskeho kláštora Premenenia Pána v Sampore. Stretnutie začne prednáškou o 19.00 a skončí modlitbou Kompletória v kláštornom chráme o 20.00.

Ikony sú oknom do nebeského sveta. V rámci série večerných zamyslení budeme “otvárať” okno jednotlivých ikon, aby sme cez ne vstúpili do Božieho Srdca a ony tak zanechali trvalú stopu v našom srdci. Pri každom stretnutí bude možné “pobudnúť” pred historickou ikonou o ktorej bude jednotlivé zamyslenie mesiaca. V septembri to bude ikona Sedembolestnej Panny Márie Obmäkčenie zlostného srdca.

Sprievodcom tejto série bude Ivan Moďoroši, ktorý je kňazom žilinskej diecézy a spolupracovníkom Centra Spirituality Východ-Západ Michala Lacka Teologickej fakulty Trnavskej univerzity. Aktuálne sa venuje osobnosti kňaza Vendelína Javorku SJ. Jeho odborným záujom je ruská spiritualita. Participuje na niektorých projektoch IKONY – expozícia originálnych ikon v Žiline.

Ikony k prednáškam zapožičiava: IKONY – expozícia originálnych ikon v Žiline.

Liturgický rok s ikonami

Organizátor: Benediktíni, www

Akciu pridal/a: Bernadeta Zacherová, 9.9.2019 20:52

KomentárePracujem ... Pracujem ...


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/data/www/www.vyveska.sk/_admin/session) in Unknown on line 0