Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Pobyt

Zaex Krestanstvo

Kana 2021

Medzinárodné školenie o ľudskej dôstojnosti - Certifikovaný tréningový program CTP

26.06.2019 8:00 - 30.06.2019 16:00

Miesto konania: Praha, Česká republika

Obraciam sa na Vás v mene Svetovej aliancie mladých SlovenskoSme súčasťou World Youth Alliance (WYA) so sídlom v New Yorku, u nás sídlime v Bratislave. WYA má skúsenosti priamo s vypracovaním návrhov a zmien smerníc legislatívnych návrhov v Európskom parlamente, ktoré priamo ovplyvňujúkultúru života v krajinách EÚ. Sme komunita mladých ľudí do 30 rokov, ktorým záleží na obhajobe ľudskej dôstojnosti každého človeka. 
V súčastnosti organizujeme v Prahe školenie s názvom Certifikovaný tréningový program (CTP) kde sa bude diskutovať okrem iného aj na nasledujúce otázky:

Existuje objektívna pravda?

Má človek rovnakú hodnotu ako iné živočíchy?

V čom spočívajú ľudské práva?

Existuje odôvodnený nárok na uznanie ľudských práv embryám pred narodením alebo je to len utópia prolife organizácií?

Je potrat ľudským právom?

Je eutanázia riešením utrpenia a dôstojného zomierania? Prečo je surogátne materstvo kritizované, keď sa zdá, že v sebe nesie hodnoty altruizmu? Ako fungujú inštitúcie EÚ, tvorba a implementácia politik a programov ovplyvňujúcich vzdelávanie a posun v medzinárodnom práve a zmýšľaní spoločnosti? Sú petície a verejné zhromaždenia dostačujúce na presadenie ideových požiadaviek alebo existujú účinnejšie demokratické alternatívy? Aké existujú možnosti presadzovania 

 

Pozývame Vás nielen dozvedieť sa odpovede na tieto otázky, ale aj sa naučiť schopne a pohotovo artikulovať svoje postoje.

CTP poskytuje filozofické základy misie Svetovej aliancie mladých. Ponúka zhrnutie filozofických, historických a súčasných textov zameraných na dôstojnosť osoby a ľudské práva. Absolventi tohto programu sú schopní jasne formulovať a obhajovať základy dôstojnosti človeka vo verejnom priestore, majú nevyhnutné informácie o fungovaní európskych inštitúcií a môžu sa zapájať do ďalších medzinárodných a lokálnych aktivít.


CTP tréning sa bude konať od 26. júna do 30. júna 2019 v Prahe vedený pracovníkmi WYA Europe. Program je poskytovaný bezplatne a je podmienkou pre aktívnu účasť na aktivitách, medzinárodných stážach, školeniach, konferenciách a iných podujatiach a činnosti World Youth Alliance.


WYA pracuje na porozumení idey ľudskej osoby, prednášaní o nej a praktických programoch, ktoré ju implementujú do vzdelávania, zdravotníctva, práva aj umenia. Pracujeme s mladými ľuďmi z celého sveta na tvorbe kultúry, ktorá podporuje a rozvíja dôstojnosť každej ľudskej osoby. Naša práca sa dá rozdeliť do 3 oblasti:

- Advokácia,

- Vzdelávanie a

- Kultúra.


V prípade záujmu o účasť na školení CTP sa môžete prihlásiť a nasledujúcom linku: https://bit.ly/2D8sQYL

Presné miesto konania potvrdíme v blízkosti času konania. Komunikatívna znalosť anglického jazyka je nutná.

 

Otázky ohľadom CTP školenia môžete adresovať Hrvojemu Vargićovi, európskemu riaditeľovi WYA pre partnerskú spoluprácu na hrvoje@wya.net 

Link na udalosť na Facebooku: http://bit.do/eRYan

 

Sleduj nás na Facebooku a YouTube | Follow us on Instagram and Twitter Viac o WYA

 

 


Medzinárodné školenie o ľudskej dôstojnosti - Certifikovaný tréningový program CTP

Akciu pridal/a: Svetová aliancia mladých Slovensko, 19.5.2019 16:05

KomentárePracujem ... Pracujem ...