Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Miriam

Elias Vella Ruzomberok

Bezhranicna Medzugorie

TalianskoZa jazerom 2019

Kana 2019

Medzinárodný deň modlitby a povedomia o obchodovaní s ľuďmi

08.02.2019 0:01-23:59 Piatok

Miesto konania: Slovensko, celé

Primárnym cieľom Medzinárodného dňa je priniesť väčšie povedomie o fenoméne novodobého otroctva a počas modlitby uvažovať nad aktuálnou situáciou vo svete. Deň 8. február bol vybraný zámerne, pretože je dňom liturgickej spomienky na Svätú Jozefínu Bakhitu zo Sudánu, ktorú ako 9. ročnú uniesli a predali do otroctva. Po vyslobodení vstúpila k sestrám Kanosiánkam, a zasvätila zvyšok svojho života pomoci chudobným a trpiacim.

Slovenská katolícka charita cez projekt STOP obchodovania s ľuďmi ponúka možnosť zapojiť sa do modlitieb všetkým záujemcom, ktorým nie je ľahostajné, keď sa z človeka stáva biznis. Ide o celosvetovú modlitbu, ktorú na základe výzvy pápeža Františka iniciuje i tento rok katolícka Charita a pozýva veriacich z celého Slovenska.

Táto iniciatíva je reakciou na výzvu Pápeža Františka. 8. február vyhlásil za Medzinárodný deň modlitby a povedomia o obchodovaní s ľuďmi. Túžbou Svätého Otca je, aby sa modlitba za obete obchodovania rozšírila do všetkých miest a regiónov, pretože sila modlitby je úžasná.

Povzbudzujeme preto veriacich vo všetkých farnostiach a spoločenstvách k aktívnemu zapojeniu sa do tejto aktivity. Modlitby môžete zorganizovať kedykoľvek v týždni okolo 8. februára, kedy je liturgická spomienka na sv. Jozefínu Bakhitu.

Formulár modlitieb, informácie a inšpirácie vám radi zašleme. Napíšte nám na adresu stoptrafficking@charita.sk. Na požiadanie vám môžeme zaslať aj ďalšie materiály ako napríklad letáky, modlitebné obrázky sv. Bakhity, DVD „Na Boží obraz“ a film „IVAN“.

 

Medzinárodný deň modlitby a povedomia o obchodovaní s ľuďmi

Akciu pridal/a: Stanislava Dragošeková, 23.1.2019 10:21

KomentárePracujem ... Pracujem ...


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/data/www/www.vyveska.sk/_admin/session) in Unknown on line 0