Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

CW Time Management

Pobyt

Pisanie ikon

Modlitba – pôst – almužna: Ako možno dobre praktizovať základné piliere duchovného života?

13.03.2020 20:00 - 15.03.2020 13:30

Miesto konania: Dubová (okres Pezinok), Podhorská 64

Všetci vnímame našu modernú dobu ako dobu veľkého príjemna, pohodlia, vášní a naša vôľa čoraz viac slabne. Ako mi môže pomôcť pôst spojený s tréningom vôle  k tomu, aby som sa ovládal a mohol priniesť veľa ovocia podľa Božej vôle? Ako konať almužnu a čo treba robiť najprv? Ako správne rozvíjať dobročinnosť? Ako sa možno prehĺbiť  v modlitbe a to najmä ako prežívať modlitbu Otče náš podľa pápeža Františka?

Duchovnú obnovu vedie miestny kňaz PhLic. Mgr. Rastislav Zelenay, ktorý pracuje na metropolitnom tribunály ako obhajca manželského zväzku.

V piatok večer film o sv. Ján Duns Scotovi a v sobotu ranné rozjímanie, a jednotlivé úvahy o pôste, almužne a modlitbe. Dopoludnia sme v tichu a uvažujeme nad jednotlivými  úvahami. V sobotu popoludní je turistická vychádzka do karpatskej prírody spojená s ružencom. V podvečer diskusia. Večer rozhovory s kňazom a filmový večer. V nedeľu ráno rozjímanie, sv. omša a úvaha. Po obede rozchod.   Program je určený pre slobodných (ženy do 30 rokov a muži do 35 rokov) a tiež sa môžu zúčastniť aj mladí manželia. Cena je len dobrovoľný príspevok na stravu podľa svojich možností. Prihlásiť sa môžete do štvrtka večera 12.3., aby sme vedeli zabezpečiť stravu a to na t.č. 0908856059 alebo email: rastozelenay@grobnet.sk

Modlitba – pôst – almužna: Ako možno dobre praktizovať základné piliere duchovného života?

Akciu pridal/a: Adam Kordoš, 4.3.2020 22:40

KomentárePracujem ... Pracujem ...