Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Aletea Vianoce 2020

TV Lux Kniha

Pobyt

Svata ikona

Národné stretnutie mládeže P15

31.07.2015 0:01 - 02.08.2015 23:59

Miesto konania: Poprad, Poprad

V pondelok 9. júla v dopoludňajších hodinách absolvovali organizátori Národného stretnutia mládeže (NSM) P15 po prvý krát pracovné stretnutie s primátorom mesta Poprad Antonom Dankom. Počas neho predstavili hlavnú myšlienku podujatia a potreby, ktoré táto akcia so sebou nesie.

„Mesto Poprad nás prijalo s otvorenou náručou. Pán primátor nám prisľúbil plnú podporu pri príprave tohto podujatia,“ uviedol Ondrej Chrvala, tajomník Rady KBS pre mládež a univerzity. Mesto prisľúbilo organizátorom stretnutia, že všetky objekty a nehnuteľnosti vrátane námestia im budú poskytnuté bezplatne. „Plánujeme vytvoriť špeciálnu komisiu, ktorá bude spolupracovať s Konferenciou biskupov Slovenska a dôstojne pripraví túto akciu,“ potvrdil primátor Popradu Anton Danko.

NSM P15 sa bude konať 20 rokov od návštevy pápeža Jána Pavla II. v Poprade, od 31. júla do 2. augusta 2015. Pri tejto príležitosti chce mesto vyrobiť pamätnú tabuľu alebo bustu tohto svätca, ktorú odhalí práve počas tejto akcie. Stretnutie má byť púťou pre stovky mladých z celého Slovenska a zahraničia. Bude úzko spojené so Svetovými dňami mládeže, ktoré sa budú najbližšie konať v roku 2016 v Krakove.

„Chceme ponúknuť mladým, aby zažili, čo je to živá Cirkev a aby stretli Krista vo svojich pastieroch, v menších skupinách, ale aj v evanjeliu, eucharistii či umení,“ uviedol Pavol Danko, režisér P15. Od tohto cieľa sa odvíja aj príprava programu.

Stretnutie nadväzuje na NSM R13, ktoré sa konalo v lete 2013 v Ružomberku. Rada KBS pre mládež a univerzity organizuje pre mladých počas roka rozličné celoslovenské aj diecézne aktivity. Viac informácií sa nachádza na stránke mladez.kbs.sk.

Národné stretnutie mládeže P15

Akciu pridal/a: Henrieta Horváthová, 10.7.2014 22:38

KomentárePracujem ... Pracujem ...