Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

CW Time Management

Pobyt

Pisanie ikon

ORA ET ARS - SKALKA 2019.

17.06.2019 16:00 - 23.06.2019 16:30

Miesto konania: Trenčín, Skalka pri Trenčíne

Milí priatelia!

Starobylá Skalka pri Trenčíne opäť privíta umelcov.

V areáli Veľkej a Malej Skalky pri Trenčíne, v Skalke nad Váhom a v meste Trenčín budú od 17. do 23. júna 2019 opäť tvoriť umelci pozvaní na 12. ročník Medzinárodného výtvarno-literárneho sympózia ORA ET ARS - SKALKA 2019.

Výtvarná sekcia privíta 12 účastníkov: Jaroslav Uhel (Palúdzka), Martin Kellenberger a Iva Jarošová Štrbová (Bratislava), Dominik Monček (Pruské), Ladislav Hodný – starší a Ladislav Hodný – mladší (Týn nad Vltavou), Agnieszka Słodkowska a Hubert Czajkowski (Varšava), Maria Jesus Machek - Rivero (Marianka), Ján Krlička (Prešov), Alena Teicherová a Jozef Vydrnák (Dubnica nad Váhom). 

V literárnej sekcii sa predstavia: Rudolf Dobiáš (Trenčianska Teplá - Dobrá), Katarína Džunková (Košice), Erik Ondrejička, Dana Podracká a Ján Zambor (Bratislava).

Podujatie organizujú: Mesto Trenčín • Trenčiansky samosprávny kraj  Trenčianske osvetové stredisko  T-via, o. z.• Farský úrad Skalka nad Váhom 

Podujatie podporili: Beňadik, n. f. • Verejná knižnica Michala Rešetku v Trenčíne • Slezská univerzita – Filozoficko-přírodovědecká fakulta v Opavě. Výzkumné centrum pro kulturní dějiny Slezska a střední Evropy (1000 – 1800) • Piaristické gymnázium Jozefa Braneckého Trenčín • Drevopal, s.r.o., Ladce

Slávnostné otvorenie sympózia spojené so sv. omšou sa uskutoční 17. 6. o 16.00 v Diecéznej svätyni sv. Andreja-Svorada a Beňadika na Malej Skalke. 

Súčasťou sympózia bude aj tento rok Medzinárodný kultúrno-historický seminár: Okno do histórie na tému Ryba a kláštor. Seminár sa uskutoční v Kongresovej sále TSK 18. júna o 9.30 h. Prednášať budú historici z Talianska, Čiech a Slovenska. 19. júna o 17.00 h pokračuje seminár v pivovare Lánius prednáškou o dejinách pivovarníctva v Trenčíne.

Pracovnú časť sympózia ukončí 22. júna o 17.00 h prezentácia diel vytvorených na sympóziu a autorské čítanie účastníkov s kultúrnym programom: Povedz iba slovo (Erik Ondrejička - poézia, Emília Nádlerová - harfa) vo Farskom kostole sv. Imricha Uhorského a na fare v Skalke nad Váhom. 


V s t u p   n a   p o d u j a t i a   j e   v o ľ n ý   •   V š e t k ý c h   s r d e č n e   p o z ý v a m e


Za organizátorov s úctou Jozef Vydrnák

ORA ET ARS - SKALKA 2019.

Príloha: ora-et-ars-skalka-2019.pdf (192,96 kB)

Akciu pridal/a: Bernadeta Vlckova, 11.6.2019 22:04

KomentárePracujem ... Pracujem ...