Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

CW Time Management

Pobyt

Pisanie ikon

Slávnostná spomienka na 1150. výročie kňazského svätenia svätého Gorazda

28.07.2019 9:30-11:00 Nedeľa

Miesto konania: Močenok-Gorazdov, Močenok, Močenok

Rímskokatolícky farský úrad sv. Klimenta Močenok a Obec Močenok Vás pozývajú 28. júla 2019 do Močenku-Gorazdova na slávenie spomienky 1150. výročia kňazského svätenia svätého Gorazda.

S Ordinariátom Ozbrojených síl a Ozbrojených zborov Slovenskej republiky sme 22. júna putovali do Blatnohradu, kde sme si pripomenuli 1150. výročie smrti sv. Cyrila, menovania sv. Metoda pre Panóniu a Veľkú Moravu a kňazského svätenia sv. Gorazda. Slávnostnú svätú omšu celebroval otec biskup František.

5. júla sa zrak celého Slovenska upieral na našu staroslávnu Svätoplukovu Nitravu, kde doputovali naši otcovia biskupi so svojimi veriacimi. Slávnostnej svätej omši predsedal J. E. Mons. František Rábek.

Pútnici putovali na vrch Oravcové v Terchovej, kde sv. omšu celebroval J. E. Mons. Tomáš Galis, do nedobytnej Rasticovej pevnosti Devín, do Seliec...

V každej farnosti našej milovanej vlasti si veriaci uctili našich svätých Vierozvestcov.

17. júla pútnici, spievajúc náboženské piesne, doputovali v procesii zo staroslávnej Nitry na Zobor, aby si uctili patróna Nitry sv. Svorada. Svätí Andrej Svorad a Benedikt sú patróni Nitrianskej diecézy. Rodičia s malými deťmi i s najmenšími v kočíkoch, miništranti, sestry a bratia z rôznych kongregácií, mládež, celé rodiny, ale i tí skôr narodení, podopierajúci sa paličkou či barličkou, ba i na invalidných vozíkoch privítali nitrianskeho biskupa J. E. Mons. Viliama Judáka, kňazov a bohoslovcov. Pán biskup predsedal slávnostnej svätej omši.

Predstavme si, prosím, GORAZDOV v dnešnom Močenku, rodisko najbližšieho spolupracovníka svätých solúnskych bratov svätého Gorazda, prvého slovenského – z našej krvi – arcibiskupa Slovenov.

Tu bude slávnostnú svätú omšu o 9:30 hod. celebrovať J. E. Mons. František Rábek, predseda Rady KBS pre vedu, vzdelanie a kultúru.

O 15:00 hod. bude pokračovať XXVII. ročník festivalu Celonárodného kresťanského divadla Gorazdov Močenok, ktorý organizuje Obec Močenok, Občianske združenie KREDIV a RKFÚ Močenok.

Daniela Suchá, DEDIČSTVO OTCOV, o. z.

 

Slávnostná spomienka na 1150. výročie kňazského svätenia svätého Gorazda

Príloha: slavnostna-spomienka-na-1150-vyrocie-knazskeho-svatenia-svateho-gorazda.pdf (534,73 kB)

Akciu pridal/a: Daniela Suchá, 18.7.2019 18:08

KomentárePracujem ... Pracujem ...