Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Libellus

Pobyt

SSV 2 percenta

Bezhranicna Medzugorje

Svata ikona

Seminar o. Maretta Zbav nas zleho I 2020

Sv. omša s biskupom J.Haľkom na Svetový deň chorých

11.02.2019 18:00-19:00 Pondelok

Miesto konania: Kostol Milosrdných bratov, Bratislava, Bratislava, -

Pri príležitosti slávenia dvadsiatehosiedmeho Svetového dňa chorých o. biskup J.Haľko pozýva všetkých lekárov, lekárky, zdravotné sestry, ošetrovateľov ako i všetkých zamestnancov nemocnice na svätú omšu, ktorú bude sláviť v pondelok 11. februára 2019 o 18:00 h v kostole Milosrdných bratov v Bratislave.

Otec biskup chce aj takto vyjadriť vďaku všetkým lekárom, ošetrovateľom, zdravotníkom, ľuďom, ktorí sa aj v domácnostiach venujú trpiacim a chorým a preukazujú im obetavú lásku.

Pri sv. omši o 18.00 hodine, ale aj pri rannej sv. omši, ktorá sa slúži v kostole milosrdných bratov každý deň o 8.00 hodine si prítomní veriaci budú môcť uctiť relikviu (1. stupňa) Matky Alfonzy Márie Eppingerovej, ktorá bola blahorečená iba nedávno, 7. septembra 2018 vo francúzskom Štrasburgu a jej nasledovníčky z Kongregácie sestier Božského Vykupiteľa obetavo slúžia chorým v nemocnici milosrdných bratov. Známy je jej výrok: „Nikdy nič neodmietnite chorým, lebo čo im odmietnete, odmietnete Spasiteľovi.“


Katolícka cirkev si pripomína tento deň na liturgickú spomienku Panny Márie Lurdskej (11. februára). Svetový deň chorých ustanovil svätý Ján Pavol II. v roku 1992. Každý rok k nemu vydá pápež svoje posolstvo. Tohtoročné napísal pápež František. Má tému "Zadarmo ste dostali, zadarmo dávajte“ (Mt 10, 8), jeho preklad je na stránke www.kbs.sk.


Sv. omša s biskupom J.Haľkom na Svetový deň chorých

Akciu pridal/a: Stanislava Dragošeková, 5.2.2019 15:32

KomentárePracujem ... Pracujem ...