Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

CW Time Management

Pobyt

Pisanie ikon

Uctenie si pamiatky otca národa Andreja Hlinku

16.08.2019 17:00-17:45 Piatok

Miesto konania: Park Andreja Hlinku, pri pomníku Andreja Hlinku, Bratislava, Park Andreja Hlinku

Spoločnosť Andreja Hlinku a DEDIČSTVO OTCOV, o. z., Vás srdečne pozývajú  na uctenie si pamiatky otca slovenského národa Mons. Andreja Hlinku pri príležitosti 81. výročia jeho úmrtia.

Spomienka sa uskutoční 16. augusta 2019 o 17.00 hod. pri pomníku Andreja Hlinku v Parku Andreja Hlinku v bratislavskom Ružinove.

Andrej Hlinka, obetavý a verný Kristov kňaz, nekonformný politik a človek čistého srdca patrí k najvýznamnejším osobnostiam národného a kresťanského života nášho národa.

Národná rada Slovenskej republiky dňa 26. októbra 2007 prijala zákon 531/2007 o zásluhách Andreja Hlinku o štátotvorný slovenský národ a o Slovenskú republiku.

Na ocenenie mimoriadnych zásluh Andreja Hlinku bola v budove Národnej rady Slovenskej republiky nainštalovaná busta Andreja Hlinku a pamätná tabuľa, na ktorej je uvedený text: "Andrej Hlinka sa zaslúžil o slovenský národ a Slovenskú republiku".

„Život Andreja Hlinku je životom národného bohatiera, ktorý stál a stojí v hrdom boji rovnako za svoj slovensko-národný a kresťanský ideál. Vernosť tomuto ideálu spečatil svojou osobnou nezištnosťou a utrpením.“ Takýmito slovami prejavil úctu a uznanie svojmu katolíckemu súpútnikovi Martin Rázus, evanjelický kňaz a vzácna osobnosť slovenského národného a kultúrneho života.

Pozývame Vás do ružinovského Parku Andreja Hlinku, aby sme si aj my spoločne uctili Otca národa spomienkovou slávnosťou a kladením vencov k jeho pamätníku v deň jeho úmrtia, teda 16. augusta. Tešíme sa na stretnutie a príležitosť spoločne načerpať z jeho duchovného posolstva nášmu národu.

Daniela Suchá, DEDIČSTVO OTCOV, o. z.

Uctenie si pamiatky otca národa Andreja Hlinku

Príloha: uctenie-si-pamiatky-otca-naroda-andreja-hlinku.pdf (280,86 kB)

Akciu pridal/a: Daniela Suchá, 6.8.2019 07:52

KomentárePracujem ... Pracujem ...