Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Pisanie ikon

Pobyt

Kana 2021

Vietnam - premietanie dokum. filmu s diskusiou - DVD zdarma

24.06.2019 18:30-20:00 Pondelok

Miesto konania: Bratislava, Dom QUO Vadis, Bratislava, Dom Quo Vadis, Veterná 1

Pozývame Vás na premietanie dokumentu o Vietname, spojený s diskusiou. Každý účastník dostane ZDARMA dvd o tejto misii. V spolupráci so Slovenskou Katolíckou Charitou.

Veľký počet detí vyrastá na vidieku a v prisťahovaleckých táboroch vo veľmi zlých sociálnych podmienkach a opúšťajú školu vo veľmi mladom veku. Tieto deti sú potom nútené nastúpiť do práce, kde ich zamestnávateľ častokrát zneužíva, alebo pomáhajú rodičom na ryžových poliach. Jedna z ďalších prekážok je ich lokalita, väčšina obydlí je ďaleko od škôl, v mnohých častiach nie sú ani cesty. Deti preto nemajú prístup ku vzdelaniu a ich rodičia nemajú financie, aby im mohli zabezpečiť dochádzanie do škôl, či bývanie na školskom internáte.

To je dôvod, prečo sa projekt Adopcia na diaľku® rozvíja vo Vietname. Prostriedky ktoré darcovia zo Slovenska darujú pre konkrétne dieťa, sa používajú na úhradu školného, na nákup študijných potrieb, ako napríklad učebnice, zošity, perá, ceruzky, uniformy, zakúpenie bicyklov na dopravu do školy. Vietnam je považovaný za krajinu vo vývoji. Štát sa orientuje na socialistickú politiku. Nerovnosť sa medzi jednotlivými skupinami ľudí stále viac a viac rozširuje. Panuje tu korupcia a podplácanie. Pracovníci v priemyselných zónach, manuálni robotníci patria do chudobnej skupiny a veľká časť poľnohospodárov na vidieku predstavuje najchudobnejšiu vrstvu. V dôsledku toho mladí ľudia opúšťajú krajinu, aby našli prácu vo veľkých mestách alebo v priemyselných zónach. Migrácia do veľkých miest sa deje po celej krajine, čo prináša vážne sociálne problémy.

Vietnam - premietanie dokum. filmu s diskusiou - DVD zdarma

Akciu pridal/a: Ludovit Mydla, 12.6.2019 19:24

KomentárePracujem ... Pracujem ...