Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

CW Time Management

Pobyt

Pisanie ikon

Zádušná sv. omša za akademického maliara Majstra Stanislava Dusíka

30.01.2020 18:00-19:00 Štvrtok

Miesto konania: Bratislava-Krasňany, Bratislava, Pekná cesta 2

Predseda Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť, Úrad pre Slovákov žijúcich v zahraničí a DEDIČSTVO OTCOV, o. z., Vás pozývajú na slávenie zádušnej svätej omše za akademického maliara Majstra Stanislava Dusíka, predsedu honoris causa o. z. DEDIČSTVO OTCOV do Katedrály sv. Šebastiána. Svätú omšu bude sláviť J. E. Mons. František Rábek, predseda Rady KBS pre kultúru. Na husliach zahrá Peter Michalica, úryvok z poviedky Stana Dusíka V záhrade večnosti prednesie Jozef Šimonovič.

Skromný, pokorný a dobrý človek s veľkým srdcom  – charizmatický Majster Stanislav Dusík nás 6. decembra 2019 predišiel do večnosti. Povolal si ho k sebe Domov jeho milovaný Pán, ktorého Svätú Tvár stvárnil mnohokrát. Jeho oltáre, obrazy a ilustrácie privádzajú po celom svete ľudí bližšie k Pánovi a prinášajú pokoj a radosť.

Stanislav sa vo svojich obrazových interpretáciách snaží pochopiť nepochopiteľné. Svoje videnie sveta sprostredkúva prostredníctvom obrazov, pred ktorými človek zastane v nemom úžase cítiac, že tento umelec trávi dlhé hodiny v meditáciách, tichu a modlitbách.

 „Stanislav Dusík mal vo veľkej úcte a láske svätých Cyrila a Metoda, ktorú sal spolu s materinským mliekom, veď jeho milovaní rodičia prijali sviatosť manželstva práve 5. júla na sviatok sv. Cyrila a sv. Metoda, ktorí k nám prišli vďaka Rasticovmu posolstvu cisárovi Michalovi III. Na vernisáži jeho výstavy Hlahol zvonov som recitovala Proglas. Obaja sme spolu s Maticou slovenskou bojovali za osadenie pamätníka svätých Cyrila a  Metoda a  Gorazda v Bratislave. Svätých solúnskych bratov a prvého slovenského arcibiskupa sv. Gorazda spolu s kráľom Rasticom zvečnil  Majster Dusík vo  svojich veľkolepých dielach. Nebeská brána sa mu otvorila dňa 6. decembra 2019, keď ňou vstúpil do Kráľovstva nebeského, rozmnožujúc tam rady našich velikánov,“ dodáva pani Eva Kristinová

Stano Dusík: 

HVIEZDA RANNÁ * STELLA DEL MATTINO  MATER DEI  ORA PRO NOBIS

CARISSIMO STANISLAV DUSÍK R. I. P.

Daniela Suchá, rod. Dusíková

Zádušná sv. omša za akademického maliara Majstra Stanislava Dusíka

Príloha: zadusna-sv-omsa-za-akademickeho-maliara-majstra-stanislava-dusika.pdf (422,51 kB)

Akciu pridal/a: Daniela Suchá, 24.1.2020 16:27

KomentárePracujem ... Pracujem ...