Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Pobyt

Kana

Myrna Nazzour 2024

Deň úcty k sv. Šarbelovi - miesta s pobožnosťami za uzdravenie

22.05.2023 0:00-23:59 Pondelok

Miesto konania: ., Slovensko, .

Vždy 22.dňa v mesiaci si môžete uctiť sv.Šarbela účasťou na sv.omši resp.gréckokatolíckej sv.liturgii súženej k úcte sv.Šarbela v jednom z kostolov s jeho relikviou, príadne sa aj nechať pomazať olejom sv.Šarbela. 

Sv. Charbel Makhlouf je známy ako pustovník z Annaya. Tento maronitský kresťan-katolík žil v Libanone v rokoch 1828 –1898. Je považovaný za jedného z najväčších divotvorcov 19. storočia. Už za svojho života bol vzorom dokonalého mnícha pustovníka a ľudia ho považovali za svätca. Na jeho príhovor bolo uzdravených už mnoho ľudí po celom svete.

UPOZORNENIE: Informácie o časoch a miestach konania pobožností sú bez záruky, nakoľko nie všetky údaje sa podarilo dostatočne overiť. Odporúčame preveriť si informácie vo vlastnom záujme na internetových stránkach jednotlivých farností. Ospravedlňujeme sa za prípadné neúplné a neaktuálne informácie.

Zoznam miest na Slovensku, kde sa môžete zúčastniť modlitieb k úcte sv.Charbela s modlitbami za uzdravenie v pondelok 22.5.2023 (ČAS POSLEDNEJ AKTUALIZÁCIE: 21.5.2023. o 02:20)

BRATISLAVA: Svätá omša k úcte sv. CHARBELA - pondelok 22.5.2023 o 8:00 a o 18:30. Kostol NAVŠTÍVENIA PANNY MÁRIE (Milosrdní bratia), Nám. SNP 10, BRATISLAVA - Staré Mesto. Po sv. omši: požehnanie relikviou sv. Charbela, pomazanie olejom sv. Charbela. V kostole býva pravidelne vždy 22. deň v mesiaci sv. omša k úcte sv. Charbela (keď 22. deň v mesiaci padne na pracovný deň, požehnanie a pomazanie je po sv.omši začínajúcej o 8:00, aj po sv.omši začínajúcej o 18:30).
MAPA: https://portal.dokostola.dev/kostol/milosrdni-bratia-kostol-navstivenia-panny-marie
Spoje MHD:
- z Hlavnej vlakovej stanice: električka č.1, vystúpiť na zastávke POŠTOVÁ;
- z Autobusovej stanice Mlynské Nivy: trolejbus č.42, vystúpiť na zastávke HODŽOVO NÁM., cez podchod na Nám.SNP;
- z vlak.stanice Bratislava-Nové Mesto: električka č.4, vystúpiť na zastávke CENTRUM;

Košice: Dňa 22. mája 2023 (pondelok) o 18:00 v katedrále-Dóme sv. Alžbety v Košiciach sa bude slúžiť svätá omša Ku cti sv. Charbela. Svoje prosby môžete písať do komentárov príslušného príspevku na súkromnej FB skupine https://www.facebook.com/groups/1978013852476332. Aj na Vaše prosby - úmysly bude slúžená táto sv. omša. Na záver bude pomazanie olejom sv. Charbela.

Zvolen: V pondelok 22.05.2023, večer o 18.00, bude vo farskom kostole sv. Alžbety, sv. omša spojená s pobožnosťou ku cti sv. Šarbela. Svätá omša aj pobožnosť budú prenášané online. V závere sa budeme modliť za uzdravenie. Svoje KRÁTKE modlitbové úmysly za uzdravenie môžete napísať prostredníctvom online formulára https://forms.gle/JMYyo27CbQtedEDn9 najneskôr deň pred pobožnosťou.

Bošany (okr.Partizánske): 
Všetci veriaci sú pozvaní na pravidelné mesačné modlitby za uzdravenie a oslobodenie, ktoré sa najbližšie uskutočnia v pondelok 22. mája 2023 vo farskom kostole Svätého Martina z Tours v Bošanoch so začiatkom o 17:20 hod.
PROGRAM:
17:20 - modlitba posvätného ruženca a  litánie k sv. Šarbelovi
18:00 - slávenie sv. omše, pomazanie olejom sv. Šarbela z Libanonu. uctenie relikvie sv. Šarbela
19:30 – 20:00 - Eucharistická adorácia

Sedliská (okres Vranov nad Topľou) - 18:30 gr.-kat. sv.liturgia
Majerovce (okres Vranov nad Topľou) - 16:00 gr.-kat. sv.liturgia
Pozn: gréckokatolícke obrady a sviatosti sú vysluhované v plnom súlade s učením Katolíckej Cirkvi, t.j. sú prijateľné pre všetkých katolíkov, vrátane rímskokatolíckych veriacich.

------------------------------------------

Predbežný zoznam ďalších miest, kde bude pravdepodobne možné navštíviť kostoly s relikviou sv.Šarbela (zatiaľ neoverené):

Žilina: Chrám Narodenia presvätej Bohorodičky, Nanterská 25, Žilina-Vlčince.
Pozn: gréckokatolícke obrady a sviatosti sú vysluhované v plnom súlade s učením Katolíckej Cirkvi, t.j. sú prijateľné pre všetkých katolíkov, vrátane rímskokatolíckych veriacich. 

Nitra:  vo farskom kostole sv. Petra a Pavla. Počas pobožnosti sa modlíme aj za konkrétne úmysly, ktoré si veriaci napíšu na pripravené papiere počas mesiaca. Tie sú k dispozícii na stolíku s tlačovinami. Vždy je príležitosť uctiť si jeho relikvie. https://nitra.hm.nrb.sk/sv-charbel-makhlouf/

Banska Bystrica - kostol sv.Alžbety Uhorskej, 15.30??? sv.omša???

Hlohovec
Zborov pri Čadci
Lúčky pri Ružomberku
Čerín (medzi B.Bystricou a Zvolenom)
Rimavská Sobota
Rožňava

UPOZORNENIE: Informácie sú len orientačné a sú bez záruky, nakoľko nie všetky údaje sa podarilo overiť. Odporúčame preveriť si informácie vo vlastnom záujme na internetových stránkach jednotlivých farností. Ospravedlňujeme sa za prípadné neúplné a neaktuálne informácie.

Sv.Charbel, oroduj za nás.
Sv.Rafqa, oroduj za nás.
Všetci libanonskí svätí, orodujte za nás.

Viac o sv.Šarbelovi si môžete prečítať tu: https://saletinirozkvet.webnode.sk/products/zazracny-olej-sv-charbela-z-libanonu/

Deň úcty k sv. Šarbelovi - miesta s pobožnosťami za uzdravenie

Akciu pridal/a: Lukas Lauro, 20.5.2023 21:30

KomentárePracujem ... Pracujem ...