Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Otec James 2024

Pobyt

Kana

Poďte, mladí, budovať kresťanskú Európu silnými rodinami!

21.07.2023 19:00 - 23.07.2023 14:00

Miesto konania: Dubová (okres Pezinok), Podhorská 18

Poďte, mladí, budovať novú kresťanskú Európu!

Dubová (pri Modre) – od 21.7. do 23.7.2023

Formačné stretnutie mladých slobodných mužov a žien

smerujúcich do manželstva.

 „Európa, buď bude kresťanská, ale nebude vôbec!“ Toto nám povedal pápež svätý Ján Pavol II.

Pozývame slobodných mužov aj ženy na víkendovú duchovnú obnovu spojenú s manuálnou prácou v duchu hesla patróna Európy svätého Benedikta – Modli sa a pracuj!

Povieme si, ako budovať v sebe zdravý ľudský charakter, ako vytvárať priateľské vzťahy, ako spolupracovať, ako sa spoznávať do manželstva a ako viesť duchovný život zameraná na manželstvo, rodinu a výchovu detí.

Začíname na fare v Dubovej už v piatok 21.7. večerou o 19:00 a potom sa oboznámime so životom sv. Matky Terezy najmä s jej obetavou ochotou slúžiť.

V sobotu 22.7. začíname krátkou rozjímavou modlitbou a raňajkami o 8:30. Potom bude dopoludnie v tichu a počas toho budú dve úvahy a ukončí sa to sv. omšou. Potom bude obed. Po obede by sme spoločne pracovali jednoduchšie práce na zveľadení kaplnky Boha Otca alebo aj jej okolia. Dôležité je, aby sa mladí spoznávali pri práci. Večer bude ruženec, zdieľanie a večera. Po večeri bude veselý program spojený so spevom a so spoločným zoznamovaním.

V nedeľu 23.7. bude o 8:30 rozjímavá modlitba a po nej raňajky. Po raňajkách ďalšia úvaha. Potom obed a po ňom kratšia túra v okolitej prírode.

Tieto víkendovky sú vhodné pre mladých, ktorí si chcú založiť pravú kresťanskú viacpočetnú rodinu a pre tých, čo radi pomáhajú s manuálnymi prácami.

Stretnutie nie je vhodné pre mladých, ktorí sa vyhýbajú manuálnej práci a v budúcnosti sa chcú viac realizovať v kariére a tak by nevedeli dať rodinu a výchovu detí na prvé miesto. Stretnutie nie je vhodné pre tých, čo chodia po samých duchovných programoch a pritom nikde nechodia pomáhať alebo robiť dobročinnosť. Nejedná sa o ďalší duchovný wellness, ale o praktickú prípravu do manželstva a rodiny.

Prihlásiť sa môžete na t.č. 0908856059 alebo na email: rastozelenay@gmail.com

Poďte, mladí, budovať kresťanskú Európu silnými rodinami!

Akciu pridal/a: Rastislav Zelenay, 11.7.2023 20:44

KomentárePracujem ... Pracujem ...