Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Otec James 2024

Pobyt

Kana

Homosexualita - triezvy pohľad a odbornosť - disnusný večer

10.10.2023 17:30-19:00 Utorok

Miesto konania: Bratislava, Dom Quo Vadis, Hurbanovo nám. 1

Pozývame na prednášku, ktorá bude v pondelok o 17:30 a potom v utorok plánujeme k tejto téme diskusný večer. Tejto téme sa venujú rôzne médiá, preto chceme ponúknuť pohľad odborníka na túto tému.

"Pretože mnohí ani v 21. storočí nevedia o homosexualite veľa, ani pravdu. Trpia jednotlivci v rodinách i mimo nich. Mnohí kresťania sa zriekajú Boha, ktorého vnímajú ako krutovládcu a unikajú z Cirkvi, pretože si v nej nenašli svoje miesto. Chcem byť správnym katolíkom, ktorý miluje bez podmienok a pozýva tvoriť spoločenstvo, hoci ide o tak chúlostivý a niekedy i bolestivý problém s pridruženými psychickými problémami. Bolo by nádherné, keby sme sa ako kresťania vedeli zomknúť a kráčať spolu ako rodina s rešpektovaním rôznorodosti jej členov a činorodou láskou. Láska je sila, ktorú nepoznajú ani mnohí kresťania. Láska je to najkrajšie, čo môže niekto dať i prijať. " /z článku zastolom/

Prednášať bude MUDr. RNDr. Ján Poľa, MBA

Ján Poľa má skutočne rôznorodé študijné zázemie, maturitu v odbore sociálno-výchovný pracovník v Trebišove, potom vyštudoval biológiu - vedecký smer v Košiciach na UPJŠ a v Bratislave na LF SZU medicínu. Teraz pracuje ako lekár v špecializovanom psychiatrickom zariadení v Košiciach. Podieľal sa na tvorbe knihy Homosexualita bez farieb dúhy (2019). Bola to prvá kniha takéhoto typu na Slovensku v kresťanskom prostredí aj s príbehmi 6 mužov..., až po nej bola vydaná kniha od Petra Smreka - Cesta muža - podobne zameraná. Je tiež autor webu citlivetemy.sk a spravujem aj web chlapom.sk. Homosexualite vo verejnom priestore sa venuje už viac ako 10 rokov.

Homosexualita - triezvy pohľad a odbornosť - disnusný večer

Akciu pridal/a: Monika Hricakova, 2.10.2023 19:34

KomentárePracujem ... Pracujem ...