Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Pobyt

Kana

Myrna Nazzour 2024

Slávnosť sv.Jozefa, ženícha Panny Márie

19.03.2024 0:00-23:59 Utorok

Miesto konania: Slovensko, .

Slávnosť sv. Jozefa, ženícha Panny Márie.

Dňa 19.3. si liturgicky pripomíname sv.Jozefa - svätého muža, pestúna Pána Ježiša a ženícha Panny Márie, hlavy svátej Rodiny, patróna tesárov, otcov a tiež zomierajúcich ľudí, keďže sa predpokladá, že mal milosť zomrieť v blízkosti Ježiša a Márie. Oroduje u Boha, aby zomierjúci odišiel do večnosti v milosti posväcujúcej, čiže bez viny z ťažkého hriechu - t.j. zaopatrený sviatosťou zmierenia, resp.sviatosťou pomazania chorých (nahrádza sviatosť zmierenia v prípade telesnej či duševnej nespôsobilosti vykonať vyznanie hriechov spovedníkovi)

Podľa rozhodnutia Konferencie biskupov Slovenska NIE JE účasť na sv.omši pre túto slávnsoť povinná. Každému veriacemu sa však odporúča uctiť si sv.Jozefa účasťou na sv.omši v tento deň. Liturgická farba nie je v tento deň pôstna - fialová, ale biela. 

Sv.Jozef, oroduj za nás a vypros nám v nebi večnú blaženosť.


https://www.zivotopisysvatych.sk/jozef/

https://www.nemecko-misie.com
/sviatok-sv-jozefa-19-marec/

https://www.co-to-je.sk/sviatok-sv-jozefa/

https://www.verbisti.sk/zamyslenia_kazdy_den/zamyslenie-na-slavnost-svateho-jozefa-zenicha-panny-marie/


Dávame do pozornosti aj:

Litánie k sv.Jozefovi

Trojdňovú pobožnosť k sv.Jozefovi (ktorú môžete prípadne navrhnúť kňazovi vo vašej farnosti). Modlí sa 3 dni pred slávnosťou sv.Jozefa, zvyčajne v kostole pred sv.omšou. Pozostáva zo spoločných modlitieb veriacich spolu s kňazom (je k nej vhodná pieseň z JKS č.420 - Rozliehaj sa tvoja sláva). Texty modlitieb trojdňovej pobožnosti k sv.Jozefovi nájdete v modlitbových brožúrach:


https://www.ver.sk/produkt/1100063677/ucta-k-svatemu-jozefovi-2021-ssv
(staršie vydanie: https://www.ver.sk/produkt/1100010100/ucta-k-svatemu-jozefovi-ssv)Slávnosť sv.Jozefa, ženícha Panny Márie

Akciu pridal/a: Lukas Lauro, 17.3.2024 06:07

KomentárePracujem ... Pracujem ...