Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Otec James 2024

Pobyt

Kana

Aj lekárnik ma dušu.

24.09.2022 9:00-15:30 Sobota

Miesto konania: Košice, Teologická fakulta, Hlavná 89, Košice, Košice, Teologická fakulta, Veľká aula, Hlavná 89

Úrad pre apoštolát ochrany života v Košickej arcidiecéze pozýva lekárnikov, laborantov a študentov farmácie na bioetickú konferenciu: 
Aj lekárnik ma dušu.

Uskutoční sa vo veľkej aule Teologickej fakulty KU v Košiciach, v sobotu 24. septembra 2022.
Ako naznačuje názov (Aj lekárnik má dušu), zámerom konferencie je rozširovať obzory lekárnickej profesie až k horizontom etiky a pravej služby človeka človeku. 
Na konferencii sa nám v hlavných blokoch prihovoria dvaja hostia zo zahraničia:
Małgorzata Prusak, prezidentka Asociácie katolíckych farmaceutov Poľska, popíše hlavné bioetické dilemy farmaceuta a predstaví činnosť poľskej Asociácie katolíckych farmaceutov, ktorá v tomto roku slávi 30. rokov svojej činnosti.
Štefan Žarnay, pôsobiaci v Ríme, sa multidisciplinárne venuje problematike manželstva a rodinného života. Na konferencii predstaví vnútornú povahu antikoncepcie v protiklade k vnútornej povahe lásky. 

Registrácia TU najneskôr do 21. septembra 2022. 
Viac informácií na: edilekaren@gmail.com

Cieľ:
Ponúknuť farmaceutickým pracovníkom bioetickú formáciu podľa princípov katolíckej antropológie a etiky. Posilňovať u farmaceutov ich špecifickú identitu, dôležitosť a úlohy vo vzťahu k pacientom i k vlastnému svedomiu. Vytvoriť pre farmaceutov príležitosť na združovanie a dialóg o bioetických aspektoch a dilemách pri vykonávaní svojej profesie.

Aj lekárnik ma dušu.

Akciu pridal/a: Bernadeta Zacherová, 19.9.2022 09:56

KomentárePracujem ... Pracujem ...